Double-double Ivana Buve u pobjedi Istanbula, Fenerbahče u završnici slomio posljednju momčad lige

Petar Jenjić • subota, 28.04.2018.

Odigrane su tri utakmice 27. kola turske Super ligi kojima nije bilo prevelikih iznenađenja. Fenerbahče se namučio u gostima kod posljednjeg Ušaka, dok je Istanbul uz vrlo dobar nastup Ivana Buve nakon produžetka bio bolji od Gaziantepa...

18. pobjedu sezone upisao je Bešiktaš koji je na domaćem parketu bio bolji od Pinar Karsiyake rezultatom 77:63. Nakon prilično izjednačenog prvog poluvremena koje je zaključio s dva poena viška (37:35) domaćine je u nastavku ubacio u brzinu više i drugo dio zaključio s puno uvjerljivijih 40:28.

Do pobjede ga je predvodio Earl Clark s 21 poenom i osam skokova, dok je Semih Erden dodao 18 koševa. Najbolji je kod gostiju bio David Kennedy s 19 koševa, Marko Banić dodao je četiri poena (2/5 za dva), četiri skoka i jednu asistenciju za 16 i pol minuta na parketu.

Nakon tri uzastopna poraza Istanbul je napokon uspio doći do pobjede, iako je moglo biti i puno jednostavnije. Kod kuće bio je bolji od Gaziantepa tek nakon produžetka 92:86 i tako stigao na omjer 11-16.

Iako je u završnici treće četvrtine imao i 13 koševa prednosti (65:52), Istanbul je sve uspio prokockati pa se u samu završnicu ušlo s vrlo izjednačenim rezultatom. Posljednji napad na utakmici, pri zaostatku 82:81, imao je Istanbul, a prekršaj i tri slobodna bacanja dobio je Mert Cevik. Turski košarkaš uspio je realizirati tek jedno pa je susret otišao u dodatnih pet minuta gdje domaćin nije imao prevelikih problema, primivši ukupno tek četiri poena.

Eric Buckner s 21 poenom i 11 skokova bio je najbolji kod Istanbula, a double-double učinak ostvario je i Ivan Buva koji je za nešto više od 36 minuta dodao 16 koševa (3/10 za dva, 2/2 za tricu, slobodna bacanja 4/6) i deset skokova. Robert Carter Jr. predvodio je goste s 27 poena i osam skokova.

Fenerbahče se namučio u gostima kod posljednjeplasiranog Ušak Sportifa, no u konačnici je stigao do pobjede rezultatom 90:81. 23. pobjedu ove sezone uspio je osigurati tek u posljednjoj četvrtini kada je prvi puta stigao do dvoznamenkaste prednosti i bez većih problema razliku sačuvao je do kraja.

Goste su do pobjede s 13 poena predvodili James Nunnally, Jason Thompson (11 skokova) i Ahmet Duverioglu. Earl Calloway s 20 poena, šest skokova i deset asistencija bio je najbolji kod domaćina.