Branimir Korać • subota, 28.04.2018.

U poslijepodnevnom dijelu programa u Premiershipu važnu pobjedu upisao je Southampton koji je probudio nadu u ostanak u ligi. Od prve minute na travnjaku je bio Nikola Vlašić u pobjedi Evertona kod Huddersfielda...

Prvi put nakon kraja siječnja i susreta protiv West Bromwich Albiona Nikola Vlašić našao se u startnoj postavi Evertona. Od tada ne samo da ga nije bilo u prvih 11 već je uglavnom bio potpuno izvan sastava te je skupio samo četiri minute protiv Swanseaja prije dva tjedna. Ovdje je dobio 75 minuta i odradio ih dobro.

Na početku drugog dijela imao je jedan pokušaj s ruba kaznenog prostora nakon dodavanja Walcotta, no Jonas Lossl obranio je taj udarac.

Everton je poveo u 39. minuti preko Cenka Tosuna iz kontranapada koji je odlično vukao Walcott i onda na pravi način pronašao Turčina koji zabija za vodstvo. Konačnih 2:0 postavio je u 78. minuti Idrissa Gueye. Nakon ove dosta skromne utakmice Huddersfieldova situacija u borbi za opstanak nije više tako idealna, ima samo tri boda više od onih koji su u zoni ispadanja.

Crystal Palace napravio je veliki korak prema ostanku u ligi pregazivši Leicester s čak 5:0. Neopterećeni gosti dobrim dijelom susreta izgledali su nezainteresirano što je motivirani domaćin itekako znao kazniti.

Već u prvom dijelu Crystal Palace stigao je do dva pogotka preko Zahe i McArthura, vrlo brzo gosti su ispucali sve tri izmjene nezadovoljni igrom momčadi, a kada je u 56. minuti Albrighton još zaradio crveni karton posve zasluženo kao zadnji igrač obrane, sve je bilo jasno.

U zadnjih deset minuta Palace je preko Loftus-Cheeka, Van Aanholta i Bentekea otišao do ogromne pobjede 5:0.

Puno nervoze viđeno je na St. Mary'su gdje je Southampton stigao do važna tri boda u borbi za opstanak pobjedom protiv Bournemoutha 2:1. S dva gola Dušana Tadića Saintsi su došli na samo bod zaostatka za Swanseajem koji je posljednji u sigurnoj zoni.

Posljednjeplasirani WBA već je četvrto kolo zaredom neporažen, ali šanse u borbi za opstanak su mu simbolične. Ovaj put slavio je kod Newcastlea s 1:0 pogotkom Phillipsa.