Hrvatski Telekom Prva liga, 32. kolo, 28.04.2018, 17:00 h, Stadion u Maksimiru, Zagreb

Dario Dodić • subota, 28.04.2018.

U derbiju 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Rijeke upisali su važnu pobjedu na Maksimiru. Slavila je momčad Matjaža Keka s minimalnih 1:0, junak gostiju bio je Maxwell Acosty, koji je prekrasnim golom donio sva tri boda Riječanima...

Iako igrom teško da će biti zadovoljan, Matjaž Kek bi mogao biti sretan zbog rezultata koji je njegova momčad ostvarila na Maksimiru. Rijeka je u derbiju 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige s minimalnih 1:0 porazila Dinamo i barem privremeno preskočila Hajduk te zasjela na drugo mjesto.

Sigurno je Kek očekivao bolju igru, pogotovo uzmemo li u obzir činjenicu da je Dinamo imao velikih problema s ozljedama i kartonima. Tako su priliku od prve minute u sastavu Nikole Jurčevića dobili Gabriel i Karlo Muhar.

Slika 1 od 1.

Upravo je mladi Muhar nesmotrenošću na samom otvaranju susreta gurnuo u priliku Antonija-Mirka Čolaka. Napadač Rijeke izbio je sam pred Livakovića, mogao je birati kako poentirati, odlučio se za poprilično nonšalantni pokušaj loba, lopta pogađa okvir gola, a Kekov tlak skače u nebesa.

Bilo je to praktički sve što je Rijeka pokazala u ostatku prvog poluvremena. S druge strane, neuigrani Dinamo nije impresionirao, nije se igrao posebno dobar nogomet. Najbolji prigodu za Dinamo kreirao je gostujući igrač - igrala se 21. minuta, aut je s lijeve strane izveo Lecjaks, na skoku je bio Bradarić, umalo glavom postiže autogol, Simon Sluga srećom po goste vadi loptu iz rašlji.

I bez prevelike igre Rijeka je na odmor otišla s prednošću. U 39. minuti Acosty dobiva loptu na 20-ak metara udaljenosti od Dinamovog gola. Prvu ideju blokirali su mu domaći braniči, no iz drugog pokušaja Acosty sjajno pogađa gornji lijevi kut, nemoćan je bio Livaković.

U nastavak je puno bolje ušao Dinamo. Mogao je Amer Gojak u razmaku od minute u tri navrata matirati Simona Slugu, no vratar Rijeke dobro je odradio posao kad je trebalo.

Najveću šansu momčad Nikole Jurčevića propustila je u 58. minuti. U tri poteza se Dinamo transformirao iz obrane u napad, Hajrović gura sjajnu loptu u prostor za Soudanija, preletio je najbolji Dinamov igrač obranu Rijeke, zatim prosljeđuje loptu do usamljenog Gavranovića, koji iskosa s desne strane s nekih pet metara ne uspijeva zabiti protiv svoje bivše momčadi.

Pala je kvaliteta igre u završnici, a pojačala se nervoza. U tome je prednjačio posebno nervozni Soudani, koji se nakon gotovo svakog duela svađao s protivničkim igračima, a ružno se ophodio i sa sucem Marićem, no nije kažnjen kartonom za svoje ponašanje.

Ionako mu je najteža kazna poraz od Rijeke, Mr. Derby je kao i ostatak šarenog Dinamovog sastava podbacio, Rijeka će s posebnim interesom pratiti sutrašnji dvoboj Slaven Belupa i Hajduka i navijati za momčad iz Koprivnice.