Hrvatski Telekom Prva liga, 32. kolo, 28.04.2018, 19:00 h, Stadion Gradski vrt, Osijek

Dario Dodić • subota, 28.04.2018.

U slavljeničkom raspoloženju Osijek je dočekao Lokomotivu u sklopu 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige, s nadom da će Kohortu za 30. rođendan počastiti pobjedom, no momčad Zorana Zekića odigrala je vrlo slabu utakmicu i doživjela poraz...

Već danima Osijek slavi 30. rođendan Kohorte, danas je u Gradskom vrtu sve bilo spremno za kulminaciju tog slavlja. Stigla je u goste Lokomotiva, nadali su se Osječani nagraditi svoje navijače pobjedom u 32. kolu HT Prve lige.

No nije sve išlo po planu domaćina. Ili bolje rečeno, malo toga je išlo po planu. Osijek je odigrao vrlo slabu utakmicu, utakmicu u kojoj je donekle dominirao, ali bez posebne konkretnosti. Lokomotiva je svoje prigode iskoristila i na kraju s minimalnih 1:0 stigla do pobjede.

Teško je puno toga izdvojiti iz prvih 45 minuta, pogotovo kada je u pitanju igra Osijeka. Nakon prve polovice prvog dijela za zaborav kreirali su Osječani solidnu akciju, na kraju se Lopa rješava čuvara, ali dobru prigodu kvari slabim udarcem, lopta odlazi kraj gola.

Ni neopterećeni Lokosi nisu impresionirali, svoje su prigode čekali iz kontranapada i jednu takvu dočekali nakon nešto više od pola sata igre. Bakljada Kohorte u 30. minuti više je koristila gostima, odmah nakon prekida bježi Krstanović po lijevoj strani i u sredini pronalazi Lirima Kastratija, koji pogađa za vodstvo, a kasnije će se ispostaviti i za pobjedu zagrebačke momčadi.

U posljednjim trenucima prvog dijela ponovno su lijepo kombinirali gosti, Krstanović je odlično proigrao Kastratija, ovaj zavrnuo u sredinu za Radonjića, koji promašuje loptu u iznimno izglednoj poziciji.

U nastavak je puno bolje ušao Osijek, ali do pogotka na žalost okupljenih navijača nije stigao. Sjajnu je prigodu imao Mile Škorić, nakon ubačaja Bočkaja iz kornera s lijeve strane silovito je tukao glavom s nekih sedam metara, još bolje brani Hendija.

Uzvratili su Lokosi par minuta kasnije, korner je izveo Majer, Kolinger s par metara promašuje gol.

Imao je i Milović šansu vratiti domaće u egal, ali je sve pokvario slabom završnicom, a slično je završio i pokušaj Lope. Hendija čuva mrežu praznom do samog kraja, Lokomotiva se sa sva tri boda iz Gradskog vrta vraća u Zagreb.