Inter
Inter 2:3 Juventus
Juventus

Dario Dodić • subota, 28.04.2018.

Derbi 35. kola talijanske Serie A nije iznevjerio. Na San Siru su Inter i Juve odigrali fenomenalnu utakmicu, hrabri domaćini s igračem su manje stigli do preokreta, a onda je u samoj završnici Juventus preokretom stigao do pobjede i sva tri boda...

Kakvu utakmicu su u Milanu odigrali Inter i Juve! Sve što nogomet čini tako popularnom igrom mogli smo vidjeti u derbiju 35. kola Serie A. Inter je nakon primljenog gola u ranoj fazi igre ostao i s igračem manje, ali je sjajnom predstavom u drugom poluvremenu stigao do preokreta. Prerano su domaći krenuli zatvarati utakmicu što je Juve iskoristio za novi preokret, s konačnih 3:2 aktualni prvak Italije zadržava prednost ispred Napolija u lovu na novu titulu.

Počelo je sjajno za goste, već u 13. minuti Juve stiže do vodstva - Cuadrado je ubacio, lopta stiže do Douglasa Coste koji je ljevicom šalje iza leđa večeras odličnog Samira Handanovića.

Još je u nepovoljniji položaj stigao Inter dvije minute kasnije kada je Vecino zbog vrlo ružnog starta na Mandžukiću zaradio izravni crveni karton. Nije se odmah sudac Orsato odlučio za isključenje, ali kad Mario Mandžukić ostane ležati na travi onda znate da nešto ne štima - konzultirao se Orsato s VAR-om i poslao Vecina u svlačionicu.

Činilo se kako je tu priči kraj za Inter, ali u drugom poluvremenu domaćini igraju čudesno i s igračem manje posve zasluženo stižu do preokreta. Sve je započeo Mauro Icardi u 52. minuti, nakon ubačaja Cancela kapetan Intera glavom pogađa za 1:1.

15-ak minuta kasnije Inter je poveo. Sjajno je Perišić izvagao Cuadrada na lijevoj strani, zatim poslao oštar centaršut u srce kaznenog prostora gostiju, gdje nesretni Barzagli šalje loptu u vlastitu mrežu.

Umjesto da nastavi s hrabrom i ofenzivnom igrom trener Intera Luciano Spalletti odlučio se za zatvaranje utakmice. Izvadio je iz igre ljutitog Icardija i vrlo brzo za to bio kažnjen.

Dvije minute kasnije Cuadrado uz puno sreće pogađa Škriniara od koga se lopta odbija i vara Handanovića za 2:2, da bi par minuta kasnije Juve stigao do potpunog preokreta. Ubacio je Dybala, a Higuain u pravom trenutku prekinuo najdužu golgetersku sušu otkako je u Serie A, nakon 716 minuta postiže gol i donosi Juventusu sva tri boda.

Ivan Perišić i Marcelo Brozović odigrali su svih 90 minuta dok je izranjavani Mario Mandžukić napustio igru u 66. minuti.