Druga HNL, 29. kolo, 29.04.2018, 15:00 h

Druga momčad Hajduka zasluženo svladala u gostima drugu momčad Dinama

Branimir Korać • nedjelja, 29.04.2018.

29. kolo Druge HNL zaključeno je velikim susretom Dinama i Hajduka, točnije njihovih drugih momčadi. Splićani su zasluženo slavili...

Bio je to susret u koji su i jedni i drugi ušli oslabljeni. Nekolicina Hajdukovih igrača jučer je bila u juniorskom sastavu dok je dio Dinamovih igrača zbog već poznatih silnih problema s ozljedama i kartonima, igrala protiv Rijeke u derbiju HT Prve lige.

U takvom odnosu snaga Hajduk se ipak na kraju bolje snašao, bio je bolji protivnik i zasluženo je slavio. Dinamo je izgledao dosta uspavano i tek nakon što je Hajduk došao do drugog gola, Modri su počeli igrati bolje, ali do pogotka nisu došli.

Od početka je Hajduk izgledao konkretnije i raspoloženije, a najveće probleme Modrima stvarao je raspoloženi Delić koji je zatresao vratnicu, ali i općenito igrao jako dobro.

Hajduk je poveo u 37. minuti nakon što je upravo Delić proigrao Michelea Šegu koji pogađa kut Horkašovog gola za 1:0.

Delić je odličan nastup zaokružio i pogotkom i to u 57. minuti, Horkaš je tom prilikom bio na lopti, ali nedovoljno odlučno i ona mu je kroz ruke prošla u mrežu.

Do kraja susreta Dinamo se malo probudio i imao nekoliko prilika za smanjenje zaostatka, ali nije ih iskoristio. Mogao je jednako tako i Hajduk povećati vodstvo iz dva-tri vrlo opasna napada, ali mreže se više nisu tresle.