Magdeburg sve bliže Ligi prvaka, Ludwigshafen ostvario važnu pobjedu

Sportnet • nedjelja, 29.04.2018.

Nakon 30. kola njemačke Bundeslige, situacija na samom dnu tablice vrlo je neizvjesna a Ludwigshafen u finišu sezone odličnim nizom sve je bliži ostanku u ligi...

PIŠE: Jan Šneler

Iako je klub velike tradicije i lijepe povijesti, Magdeburg već više od 12 godina nije igrao u Ligi prvaka. Ovaj njemački klub natjecanje je i osvojio 2001. godine. Danas, pobjedom protiv Hannovera, Magdeburg je došao vrlo blizu ostvarenju velikog cilja.

Iako niti Hannover ove sezone ne izgleda loše, šanse protiv Magdeburga i njegovih bučnih 7000 navijača nisu imali. Već u prvom dijelu domaći su napravili odličan iskorak vodstvom 16:9 na poluvremenu. Koliko je dominacija bila istaknuta govori podatak, da izuzev početnom rezultatu, niti jednom nije bilo neriješeno ili je Hannover vodio. Sve je bilo u znaku Magdeburga.

U drugom dijelu domaći su u nekoliko navrata vodili i s 10 golova razlike, no na kraju su se i zadovoljili s malo nižom. Završilo je velikih 31:22 za domaći sastav. Posebno inspiriran bio je Michael Daamgard s 11 pogodaka, dok je fantastični vratar Dario Quenstedt upisao čak 25 obrana.

Kod gostiju, Casper Urlich Mortensen postigao je osam pogodaka. Što se tiče hrvatskih igrača, Željko Musa nije se upisao u strijelce za Magdeburg, dok je Ilija Brozović u dresu Hannovera postigao jedan pogodak ali i dobio crveni karton zbog tri isključenja.

U direktnom okršaju za ostanak u ligi, Ludwigshafen je slavio protiv Huttenberga. Do prije dva kola Ludwigshafen je uvjerljivo bila posljednja momčad na tablici sa svega tri pobjede nakon 28 utakmica. No upravo ta dva kola promijenila su sve. Ludwigshafen je svladao Lubbecke, a danas i Huttenberg, dva kluba koja su trenutno iza njih. Istina je da je razlika jedan bod ali još uvijek su u boljem položaju četiri kola do kraja.

Unatoč činjenici da razlika nije bila prevelika, domaći nisu gubili kontrolu nad utakmicom. U prvom dijelu imali su čak i nekoliko puta po šest golova prednosti. S rezultatom 16:12 otišlo se na odmor i Ludwigshafen je mogao biti zadovoljan izvedbom u prvih 30 minuta. U nastavku susreta, razlika je rasla i pala (u jednom trenutku bilo je samo +1), no pretkraj su se domaći ustalili i mirno priveli utakmicu kraju. Tek peta pobjeda u sezoni, ali zlata vrijednih 32:28.

David Schmidt je postigao 9 golova za domaći sastav, dok je kod gostiju Ragnar Johannsson postigao šest pogodaka.

Posljednji današnji susret, onaj između Erlangena i Wetzlara završio je bez pobjednika. Oba kluba nalaze se u sredini tablice, potpuno mirni od ispadanja te ne čudi jedan lakši intenzitet u današnjem dvoboju. Ipak, bodom možda manje zadovoljni mogu biti gosti koji su veći dio utakmice vodili.

Imao je Wetzlar i veliku prednost 22:25 svega šest minuta do kraja, no uspio je Erlangen serijom 3:0 doći do remija. Jonas Thummler i Christoph Steinert predvodili su domaće s pet pogodaka, dok je za gostujući Wetzlar Maximilian Holst dodao sedam golova.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507