Hrvatski Telekom Prva liga, 32. kolo, 29.04.2018, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, Zagreb

Dario Dodić • nedjelja, 29.04.2018.

Infarktnu završnicu gledali smo na stadionu u Kranjčevićevoj gdje je Rudeš u nevjerojatnom raspletu u sudačkoj nadoknadi stigao do važne pobjede protiv Cibalije. Vinkovčani su poveli u sudačkom dodatku da bi u razmaku od par minuta primili dva gola i na kraju izgubili...

Marko Dabro
60'
2
Frane Vojković
80'
11
Marko Mlakić
88'
Davor Rupnik

U iznimno važnom dvoboju 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige između Rudeša i Cibalije, dvoboju dvaju momčadi koje se grčevito bore za opstanak u najvišem rangu hrvatskog nogometa, kraći kraj izvukli su Vinkovčani. U susretu bogatom golovima čak su tri pala u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena. Povela je Cibalia u prvoj minuti, da bi junak domaćih Samir Fazli dvama pogocima donio sva tri boda Rudešu i vjerojatni opstanak u ligi.

Rudeš je u 90 minuta pokazao više od gostiju iz Vinkovaca, ali tu dominaciju nije znao pretvoriti u konkretniju prednost, malo je nedostajalo da ubilježi poraz.

Dobro je sve krenulo za Rudešane, u sedmoj minuti na rubu kaznenog prostora, iskosa s desne strane, srušen je raspoloženi Anderson Emanuel, slobodnjak je izveo Lulić, na drugoj vratnici pronalazi Fazlija koji ramenom ili prsima, teško je reći, šalje loptu u mrežu Vinkovčana.

Slika 1 od 1.

Mogli su i morali bolju igru Rudešani okruniti još ponekim golom, no do kraja prvog dijela nisu uspjeli ponovno nadmudriti gostujućeg vratara Brkića. Naprotiv, u posljednjim trenucima prvog dijela do izjednačenja stižu gosti. Nakon auta s desne strane lopta u sredini dolazi do Galića, koji iz okreta pogađa za 1:1.

Bolje je i u drugi dio ušao domaćin, umalo je Soldo glavom poslao loptu u vlastitu mrežu, no Tomašević čisti s crte. Pokušao je i Lulić s ruba kaznenog prostora, ali nije bio precizan.

Kako je odmicalo vrijeme tako se sve manje ofenzive vidjelo kod obje momčadi. Sve do sučevog dodatka kada smo vidjeli još tri gola.

Odličnu akciju u prvoj minuti sudačke nadoknade kreirali su gosti, na kraju Ivan Miličević šalje prizemnu loptu s lijeve strane, do usamljenog Marka Dabra koji dovodi Cibaliju u vodstvo.

No, priči tu nije bio kraj, niti blizu. U trećoj minuti nadoknade Fazli na dodavanje Paeza glavom pogađa za 2:2, da bi isti igrač dvije minute kasnije stigao i do hat-tricka iz vrlo slične kombinacije. Ponovno je asistent bio Paez, Fazli nebeski skače i ponovno glavom zabija za konačnih 3:2.