Derbi kola završio bez pobjednika, Neretvanac potopljen u Unešiću

Ivan Šola • ponedjeljak, 30.04.2018.

Odigrano je 27. kolo 3.HNL Jug u kojem su nogometaši Croatije iz Zmijavaca došli još jedan korak bliže naslovu odigravši derbi sa Splitom bez pobjednika. Kolo je bilo izrazito domaćinsko, od gostiju uz Split samo su igrači Goška i Jadrana iz Ploča uspjeli doći do boda. Za najuvjerljiviju pobjedu pobrinula se Zagora iz Unešića koja je s visokih 7:1 porazila Neretvanac, dok su u ostalim utakmicama do uvjerljivih domaćih pobjeda stigli nogometaši Zadra, Junaka i Primorca iz Biograda. Jedina utakmica bez pogodaka odigrana je u Imotskom, dok su igrači BŠK Zmaja s Korčule upisali minimalnu pobjedu i tako praktički osigurali ostanak u ligi.

Za najuvjerljiviju pobjedu pobrinula se Zagora iz Unešića koja je na domaćem terenu s visokih 7:1 porazili Neretvanac iz Opuzena, te tako pobjegla iz zone ispadanja. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvog dijela kada su domaćini potopili svog protivnika. Prva dva zgoditka na utakmici postigao je Ivan Vuković, dok su do kraja poluvremena Krešimir Slugan i Nino Alegić Vučemilović tresli gostujuću mrežu za visokih 4:0. Odmah na početku drugog dijela Vučemilović je povisio prednost na 5:0. Na isteku sat vremena igre gosti su zahvaljujući Stanislavu Vasilju smanjili rezultat na 5:1. Do kraja utakmice u listu strijelaca upisali su se još Mile Ćaleta i Bruno Bitunjac za konačnih 7:1.

Podjela bodova viđena je u Baškoj Vodi gdje je Urania kao domaćin u zadnjim trenucima utakmice izvukla bod protiv vrlo dobre momčadi Jadrana iz Ploča. Igrala se 45.minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Mihovil Šutalo. U nastavku utakmice bilo je prigoda s obje strane, ali se mreže nisu tresle sve do samog kraja susreta. Kada se očekivao sučev zvižduk, u drugoj minuti nadoknade Josip Bauk neobranjivo šalje loptu u gostujuću mrežu za konačan rezultat utakmice 1:1.

Do 14.prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zadra koji su u Stanovima pred svojim gledateljima uvjerljivo porazili Hrvace 3:0. Mreže su mirovale sve do 16.minute kada je Branko Čubrilo doveo domaćine u vodstvo. Na povećanje prednosti čekala se 60.minuta kada je Dragan Župan riješio pitanje pobjednika poslavši loptu u mrežu za 2:0. Do kraja utakmice viđen je još jedan pogodak, igrala se 76.minuta kada je gostujući branič Hrvoje Ajduković poslao loptu u vlastitu mrežu za konačnih 3:0.

Jedina utakmica bez pogodaka odigrana je u Gospinom Dolcu gdje su Imotski i Gošk iz Dubrovnika odigrali miroljubivo bez pobjednika. Kroz cijelu utakmicu domaćini su bili bolji na terenu, ali su se gosti uspjeli obraniti, i uzeti bod. S podjelom bodova nitko nije previše zadovoljan, pogotovo što se obje momčadi nalaze u opasnoj zoni ispadanja.

Do 11.prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zmaja s Korčule koji su na domaćem terenu stigli do vrijedna tri boda savladavši Kamen s minimalnih 1:0. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 62.minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Marko Vrkić. Do kraja utakmice obje su momčadi imale nekoliko prigoda, ali se mreže više nisu tresle.

Nogometaši Junaka iz Sinja stigli su očekivano do sedme prvenstvene pobjede savladavši na domaćem terenu posljednjeplasirani Val s visokih 4:0. Igrala se 29.minuta utakmice kada je Leo Andrić doveo domaću momčad u vodstvo, te se s minimalnih 1:0 otišlo na poluvrijeme. U nastavku utakmice domaćini su nastavili dominirati, i u 60.minuti zahvaljujući gostujućem igraču Marku Barišiću povisili prednost na 2:0. Do kraja susreta domaća je momčad u završnici riješila svako pitanje pobjednika. Prvo je u 80.minuti Mateo Barać povisio vodstvo na 3:0, da bi konačan rezultat 4:0 postavio Petar Bitunjac u 89.minuti.

Do uvjerljive pobjede stigli su igrači Primorac iz Biograda koji su pred svojim gledateljima porazili Primorca iz Stobreča s uvjerljivih 4:0. Domaći su nogometaši zasluženo stigli do nova tri boda, i tako skočili na visoko drugo mjesto. Mreže su mirovale sve do 72.minute kada je Josip Majić doveo domaćine u vodstvo, a samo pet minuta kasnije Stefan Lazarevski udvostručio je prednost Primorca na 2:0. Do kraja susreta viđena su još dva zgoditka, prvo je u 79.minuti svoj drugi pogodak postigao Josip Majić, a konačan rezultat 4:0 postavio je Andrija Bubnjar u 90.minuti utakmice.

Derbi kola odigran je u Zmijavcima gdje su se susrele dvije vodeće momčadi u prvenstvu. U vrlo zanimljivom i izjednačenom susretu, svakoj je momčadi pripalo po jedno poluvrijeme, pa je samim time podjela bodova realan rezultat između ova dva suparnika. Igrala se 35.minuta utakmice kada je glavni sudac Drago Mikulić dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:0 bio je Tomislav Mrkonjić. Bolja igra gostiju u drugom dijelu nagrađena je u 60.minuti kada je Jure Gale poslao loptu u domaću mrežu za 1:1. Do kraja susreta obje su momčadi imale nekoliko prigoda za postizanje zgoditka, ali se mreže više nisu tresle.