Premijer liga, liga za prvaka, 4. kolo, 02.05.2018, 19:00 h
RK Zagreb 42:25 Varaždin 1930
Varaždin 1930

PPD Zagreb predvođen sjajnim krilima potopio Varaždin

Sportnet • srijeda, 02.05.2018.

Bez većih problema, rukometaši Prvog Plinarskog Društva Zagreb svladali su Varaždin u sklopu četvrtog kola Lige za prvaka hrvatske Premijer lige...

PIŠE: Jan Šneler

Nije tajna kako PPD Zagreb u Hrvatskoj praktički nema adekvatnog protivnika. Kada momčad poput Nexea, koji je bio na pragu ulaska u Final Four EHF kupa nije dovoljno kvalitetna i konstantna prepreka Zagrebašima, onda je jasno kolika je to dominacija. Tome u prilog ide i visoka pobjeda u četvrtom kolu protiv Varaždina.

Držao se Varaždin prvih 15-16 minuta i bio je na nekoliko pogodaka razlike. Nije to toliko loše izgledalo i U 20. minuti pogotkom Brune Zobeca, Varaždin je smanjio na 12:9. Ipak, bilo je jasno kako je samo pitanje trenutka kada će se PPD Zagreb odvojiti.

Već na odmoru razlika je bila poveća. PPD Zagreb je vodio 20:13 i to je već bila prednost koju momčad poput Varaždina teško može stići. Jasno je i kako kada primite 20 golova u poluvremenu, teško možete računati na pozitivan ishod.

U drugom dijelu dolazio je Varaždin nekoliko puta na četiri-pet pogodaka razlike, no ništa više od toga gosti nisu mogli. Na kraju je potpuno zasluženo PPD Zagreb slavio rezultatom 42:25.

Najbolji u dresu Zagrebaša bila su upravo krila. Sjajni Josip Božić Pavletić postigao je 9 pogodaka, dok je njegov kolega na desnoj strani Zlatko Horvat dodao osam golova. Domaći vratari, Arian Jović i Urh Kastelic upisali su po pet obrana. U redovima gostujućih, Zobec je upisao šest pogodaka, dok je Ante Marić dodao četiri. Vratar Sandro Meštrić dodao je šest obrana.