Hrvatski Telekom Prva liga, 33. kolo, 04.05.2018, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, Zagreb
Suci: Duje Strukan, Hrvoje Radić, Mario Pepur, četvrti sudac: Goran Gabrilo
Lokomotiva
Lokomotiva
1:0(1:0) Rijeka
Rijeka

Dario Dodić • petak, 04.05.2018.

Prvu utakmicu 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige odigrali su u Kranjčevićevoj Lokomotiva i Rijeka. Aktualni prvak Hrvatske nije gotovo ništa pokazao protiv Lokosa, sjajnom akcijom su domaći stigli do pogotka vrijednog sva tri boda...

Vrlo lošu utakmicu odigrala je Rijeka u Kranjčevićevoj na gostovanju kod Lokomotive u sklopu 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Momčad Matjaža Keka nije gotovo ništa pokazala u 90 minuta igre i zasluženo je poražena.

Nisu ni Lokosi impresionirali, ali su ipak bili konkretniji od gostiju iz Rijeke, pobjedu su osigurali krasnim pogotkom u ranoj fazi igre.

Obje su momčadi s pozitivnim nizom ušle u susret, Lokosi do danas nisu znali za poraz u četiri prvenstvena kola (tri pobjede i remi), dok su Kekove trupe nanizale tri pobjede s identičnih 1:0 (Dinamo, Osijek i Istra 1961). Danas Rijeka nije izgledala kao momčad koja je u protekla dva kola svladala Osijek i Dinamo, aktualni prvaci Hrvatske izgledali su bezidejno i bezvoljno u velikom dijelu susreta u Kranjčevićevoj, slovenski strateg sigurno ne može biti zadovoljan ovakvim pristupom, pogotovo imajući na umu da im Hajduk puše za vratom.

Iz prve prave prigode domaći su poveli. Igrala se 13. minuta, s desne je strane korner izveo Bojan Knežević, ali umjesto ubačaja odlučio se za kratko dodavanje do Šunjića, kapetan Lokosa mu odmah vraća loptu, nakon čega je Knežević šalje prema sredini - Krstanović je lukavo preskače, a Dejan Radonjić s nekih 11 metara šalje u donji desni kut Rijekinog gola, još jednom potvrdivši da je u sjajnoj formi.

Nije rani pogodak trgnuo goste, tek je Maxwell Acosty zaslužio prolaznu ocjenu, puno se trudio, skupljali su domaći žute kartone na njemu, ali Acosty nije mogao sam.

Tek je u drugom poluvremenu Rijeka donekle živnula ulaskom Kvržića, ali do same završnice gosti nisu posebno ugrozili gol Lokosa, a i kad su opasnije zaprijetili na mjestu je bio odlični Krunoslav Hendija.

Prvo je u 84. minuti vratar Lokomotive odlično ukrotio dobar pokušaj Jakova Puljića, da bi nekoliko minuta kasnije zaustavio Kvržića u izglednoj poziciji. Lijepo su kombinirali gosti, sam je pred Hendiju izbio Kvržić, ali kao pobjednik još jednom izlazi vratar domaćih.