Hrvatski Telekom Prva liga, 33. kolo, 04.05.2018, 20:00 h, Gradski stadion u Koprivnici

Dario Dodić • petak, 04.05.2018.

Nogometaši Dinama nisu na najbolji mogući način iskoristili kiks Rijeke, u drugom današnjem ogledu 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige Modri su na gostovanju kod Slaven Belupa uz puno muke osvojili bod, završilo je 2:2...

Rijeka i Hajduk nude titulu Dinamu, ali Modri kao da su odlučili "zakuhati" prvenstvo do posljednjeg kola. Nakon što je Rijeka kiksala protiv Lokomotive, u drugom današnjem ogledu 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Dinama jedva su iščupali bod na gostovanju kod Slaven Belupa. Domaći su odigrali odličnu utakmicu, ali nisu izdržali do kraja, u 87. minuti je Dinamo stigao do 2:2.

Momčad Tomislava Ivkovića bila je u najmanju ruku ravnopravna u Koprivnici, iako je u dobrom dijelu susreta pokazala puno više od zagrebačkog sastava. Nakon poraza od Rijeke nadao se Nikola Jurčević boljoj igri i pobjedi protiv Slavena, bolju igru je donekle i dobio, ali malo je nedostajalo da doživi još jedan poraz i potpuno zakomplicira prvenstvo.

Dohvati li sutra Hajduk sva tri boda protiv Rudeša stići će na pet bodova zaostatka za Modrima, a još nam ostaju tri kola do kraja. Kako Dinamo igra u zadnje vrijeme sve je moguće, no zbog toga još više moraju žaliti Splićani za ispuštenim prilikama.

Nakon što je prvu priliku na susretu prokockao Rrahmani Slaven Belupo je uzvratio pogotkom. Igrala se 14. minuta, danas vrlo raspoloženi Miloš Vidović dugom loptom pronalazi Mirka Ivanovskog, koji je u trenutku upućivanja lopte možda bio u minimalnom zaleđu, Ivanovski izbija pred Livakovića, dvaput ga prelazi i poentira za vodstvo domaćih.

Idućih 15-ak minuta pripalo je domaćima, koji su najbolju prigodu za udvostručenje vodstva imali u 29. minuti kada je Arap povukao kontru, a zatim i opalio s više od 20 metara, išla je lopta pod gredu, ali je Livaković odbija u korner.

Živnuo je Dinamo nakon pola sata igre, odlično je opalio Soudani, još bolje obranio Marković. Slično je završio dvoboj Ivanovskog i Livakovića na drugoj strani, dobro je tukao strijelac prvog pogotka, obranio je to vratar Modrih.

Sve je bilo spremno za odmor kada je Dinamo stigao do izjednačenja. Igrala se treća minuta sudačke nadoknade, s desne je strane ubacio Stojanović, loše iz voleja zahvatio loptu Hajrović, ispala je to sjajna asistencija za Budimira, koji u svom debitantskom nastupu u dresu Dinama glavom postiže prvijenac.

Bolje je i u drugi dio ušla domaća momčad, prijetili su Međimorec i Bouadla, ali nisu bili dovoljno precizni. Točno na polovici drugog poluvremena Slaven Belupo stigao je do novog pogotka. Sve je iznenadio sprint Vidovića s centra, odigrao je dupli pas s Ivanovskim, koji mu vraća za asistenciju kod prvog gola, Vidović se lagano rješava dvojice Dinamovih braniča i u maniri rasnog golgetera zabija za 2:1.

Shvatio je Jurčević da je vrag odnio šalu, u igru baca Antu Ćorića umjesto Lecjaksa. Završnica je u potpunosti pripala gostima. U 85. minuti Soudani solo-akciju završava dobrim udarcem, no lopta završava u Šarlijinom bloku. Dvije minute kasnije Modri stižu do izjednačenja. S desne je strane korner izveo Ćorić, najviši je u srcu kaznenog prostora Slavena bio Filip Benković, glavom pogađa za konačnih 2:2.

Malo je nedostajalo da par minuta kasnije Budimir donese sva tri boda Dinamu, lijepo je Soudani ubacio u peterac, već se naklonio novopridošli napadač Modrih, ali u posljednji tren ispred njega čisti Međimorec. Niti sedam minuta sudačke nadoknade nije pomoglo Dinamu, izdržala je domaća momčad sve nalete i ugrabila remi koji osigurava barem nekakvu zanimljivost u posljednja tri prvenstvena kola.