Premier liga, 37. kolo, 04.05.2018, 21:00 h
Brighton & Hove
Brighton & Hove 1:0 Manchester United
Manchester United

Sportnet • petak, 04.05.2018.

U 37. kolu engleske Premierlige, Brighton je na svom terenu s minimalnih 1:0 slavio protiv favoriziranog Manchester Uniteda...

PIŠE: Jan Šneler

Obje momčadi su pružile dobar nogomet, no pobjedu je ipak odnijela domaća momčad.

Već nakon tri minute igre Manchester United je došao do vodstva, no slavlje nije dugo trajalo. Marouane Fellaini je bio u zaleđu te je Craig Pawson poništio pogodak. Brighton je pritiskao u uvodnim minutama i vrlo aktivno pokušavao doći do pogotka.

U 20. minuti Glenn Murray je solidno pucao s distance, no gostujući vratar uspješno je skrenuo loptu u korner. Bolja je bila domaća momčad, dok je United više manje egzistirao na aktivnosti Marcusa Rashforda. U 35. minuti Pascal Gross je uputio neugodnu loptu u šesnaesterac koju je David De Gea skrenuo u još jedan udarac iz kuta.

Embed from Getty Images

U nastavku susreta, najbolju priliku na utakmici imali su gosti. Paul Pogba je bio u idealnoj prilici, izašao je sam na vratara Matthewa Ryana, no novozelandski vratar uspješno je otklonio opasnost. U 57. minuti konačno dolazi do pogotka. Visoku svijeću uputio je Brighton s lijeve strane, nikoga u skoku nije bilo, no gotovo neprimjetno naletio je Gross i glavom poslao loptu prema golu.

Iako se iz početka mislilo kako lopta nije prešla gol-liniju, gol tehnologija pokazala je kako je Grossov pogodak regularan iako je riječ bila o centimetrima. Pogodak je oduševio domaću publiku, a ujedno i pomalo umrtvio susret.

United je bio aktivniji do kraja, no bez pravog učinka. Imao je dobru priliku na samom kraju Jesse Lingard, no jako loše je reagirao u samoj završnici.