Dario Dodić • subota, 05.05.2018.

Odigrano je kompletno 33. kolo Bundeslige nakon kojeg se malo toga iskristaliziralo. U posljednjem ćemo kolu saznati tko će sve u Europu, a tko ispasti iz lige. Niko Kovač je u posljednjoj domaćoj utakmici s Eintrachtom upisao pobjedu...

Još nas jedno kolo dijeli od završetka bundesligaške sezone i još se puno toga ne zna. Poznato je kako je Bayern prvak, Köln sigurno ispada, a od danas je i Schalke siguran drugi, Schalke za koji još jednom ni minute nije odigrao Marko Pjaca.

U posljednjoj utakmici na Waldstadionu, odnosno u Commerzbank-Areni, Niko Kovač se od domaćih navijača oprostio uvjerljivom pobjedom. Eintracht je s laganih 3:0 svladao HSV i tako ga gurnuo vrlo blizu prvom ispadanju iz Bundeslige.

Bila je to prva pobjeda Eintrachta u prvenstvu nakon pet susreta bez trijumfa. U tih pet susreta čak je četiri puta Kovačeva momčad poražena, no danas je sve išlo na Eintrachtov mlin.

Poveli su domaći nakon pola sata igre - lijepo su kombinirali po lijevoj strani, u konačnici Haller gura loptu na Wolfa koji pogađa za 1:0. U završnici susreta HSV je sve karte bacio u napad što je Eintracht iskoristio za još dva gola. U 77. zabija Mascarell, u sudačkoj nadoknadi konačnih 3:0 postavlja Meier.

HSV je od 1963. godine u Bundesligi, semafor koji broji koliko dugo je klub iz Hamburga u najvišem rangu njemačkog nogometa uskoro bi se mogao ugasiti. Još je jedno kolo do kraja, HSV je na 17. mjestu, da bi uhvatio kvalifikacije za opstanak mora pobijediti Borussiju M. u posljednjem kolu i nadati se da će Wolfsburg kiksati kod kuće protiv posljednjeplasiranog Kölna.

Schalke je u gostima s 2:1 svladao Augsburg i tako osigurao drugo mjesto i plasman u Ligu prvaka. Kehrer je doveo goste u vodstvo u 23. minuti, no samo četiri minute kasnije Max vraća domaće u egal. Autogolom Finnbogasona iz 34. minute Schalke je stigao do pobjede i potvrde drugog mjesta. Marko Pjaca neće po dobromu pamtiti posudbu iz Juventusa, nije se baš naigrao iako je dobro počeo, neće biti u dobroj poziciji kod izbornika Dalića, iako bi mogao dobiti poneku minutu u posljednjem kolu.

Bayernu pobjeda nije trebala, ali ju je ipak uraganskim drugim poluvremenom dohvatio kod slabašnog Kölna. Poveli su domaći u 30. minuti autogolom Sulea, Bayern do preokreta stiže u razmaku od samo dvije minute u drugom poluvremenu - u 59. pogađa James Rodriguez za 1:1, dvije minute kasnije Lewandowski dovodi nove-stare prvake u vodstvo. Za konačnih 3:1 precizan je bio Tolisso 15-ak minuta prije kraja.

Hoffenheim i Bayer nisu iskoristili kiks Borussije Dortmund na svom travnjaku protiv Mainza (1:2), momčad Andreja Kramarića izgubila je u gostima kod Stuttgarta (2:0), dok je Tin Jedvaj s Bayerom dohvatio tek bod u gostima kod Werdera (0:0). I Bayer i Hoffenheim love Ligu prvaka, kao i RB Leipzig koji je s 4:1 svladao Wolfsburg.