Milan
Milan 4:1 Verona
Verona

Sportnet • subota, 05.05.2018.

U 36. kolu talijanske Serie A, Milan je fantastičnom igrom slavio protiv Verone koja će sljedeće sezone igrati u nižem rangu natjecanja...

PIŠE: Jan Šneler

Prije same utakmice bilo je jasno kako će Verona vrlo vjerojatno sljedeće sezone igrati u drugoj ligi talijanskog nogometa. Utakmica protiv Milana i velika pobjeda domaćih to je samo potvrdila. Nažalost za sve stanovnike ovog prekrasnog grada na sjeveroistoku Italije, vrlo vjerojatan je scenarij da oba gradska kluba (Verona i Chievo) ove sezone napuste Serie A.

Milan nije imao pretežak posao u današnjem meču. Koliko god Verona bila u situaciji "biti ili ne biti", milanski klub ipak je puno iskusniji te se bori za mjesto u europskim natjecanjima. Već u 11. minuti Milan je došao do vodstva. Lijep pogodak postigao je Hakan Calhanoglu. Nastavili su domaći s pritiskom, pokušavali su Patrick Cutrone i Calhanoglu, no gosti su uspješno otklanjali svaku opasnost.

U 32. minuti Milan je ipak stigao do povećanja vodstva. Giacomo Bonaventura pronašao je Cutronea koji se lijepo okreće i preciznim udarcem postavlja 2:0. Mogao je do kraja poluvremena Milan dodatno povećati vodstvo, no preciznosti je nedostajalo u samoj završnici.

Embed from Getty Images

Ipak, nakon samo četiri minute nastavka susreta, domaći su uspjeli doći do trećeg pogotka. Suso je proslijedio loptu do Ignazija Abatea koji prekrasno, vanjskim dijelom desne kopačke šalje loptu pod prečku. Nakon trećeg pogotka, ritam utakmice malo je pao iako je Milan i dalje bio opasan po gostujuću obranu.

U 70. minuti konačno vidimo pravu šansu gostiju. Romulo je iz slobodnog udarca pogodio okvir gola. Nešto malo kasnije lijepi prodor je napravio Seung-Woo Lee, koji će u 85. minuti postići i počasni pogodak za gostujuću momčad. Konačnih 4:1, svega tri minute kasnije, postavio je Fabio Borini nakon odlične lopte Bonaventure.

Napomenimo za kraj kako je u 71. minuti umjesto strijelca Cutronea, ušao hrvatski napadač Nikola Kalinić. Za nešto više od 20 minuta igre, Kalinić nije ostvario zapaženiji učinak.