Hrvatski Telekom Prva liga, 33. kolo, 05.05.2018, 19:00 h, Stadion HNK Cibalia, Vinkovci

Dario Dodić • subota, 05.05.2018.

Derbi začelja Hrvatski Telekom Prve lige igran je u Vinkovcima, Cibalia je rano došla do vodstva protiv Istre 1961, kojoj bod krasnim golom donosi Renato Escobar Baruffi Bady. Ovim je bodom Istra zadržala minimalnu prednost ispred Vinkovčana...

Ivan Miličević
10'
8
Duje Mrdeša
41'
22
Frane Vitaić
69'
Darko Raić-Sudar

Važnu utakmicu igrali su Cibalia i Istra u Vinkovcima, utakmicu nakon koje svakako zadovoljniji mogu biti gosti iz Pule. Krasnim su golom Renata Escobara Baruffija stigli do vrijednog boda, boda koji ih je zadržao iznad Vinkovčana, na poziciji koja osigurava razigravanje za ostanak u ligi.

U svakom slučaju čeka nas neizvjesna završnica Hrvatski Telekom Prve lige, samo bod dijeli Cibaliju i Istru, a još su tri kola pred nama. Zapravo je remijem Cibalije i Istre najviše profitirao Rudeš, koji ima četiri boda više od Puljana.

Dobru su partiju u Vinkovcima pružile obje momčadi, iako ju je puno bolje otvorio domaćin. Već u petoj minuti Ivan Galić s ruba kaznenog prostora proigrava Marka Dabra, koji iz prve lijepo pogađa za vodstvo Cibalije.

Domaći su imali inicijativu, ali nisu ozbiljnije ugrožavali gostujućeg vratara Marijana Ćorića. Istrani su, s druge strane, bili poprilično bezopasni, sve do same završnice prvog poluvremena.

Igrala se 40. minuta, Andrea Ottochian proigrava Badyja koji s preko 20 metara odapinje pod gredu za izjednačenje Istre.

Cibaliji bi eventualna pobjeda više značila pa su je igrači Davora Rupnika intenzivnije tražili, ali je nisu i pronašli.

Imao je Dabro dobru priliku na otvaranju drugog dijela. Zatim je nakon ubačaja Muženjaka Peričići "skinuo loptu s glave" iako je bio u boljoj situaciji.

Najbolju priliku za Istru propustio je Ivan Antunović u 87. minuti - iz dobre je situacije pucao loše, preko gola.