Dario Dodić • nedjelja, 06.05.2018.

Samo malo matematike dijeli Juventus od nove titule prvaka Italije nakon što je Napoli na svom travnjaku dvaput prokockao vodstvo protiv Torina. Chievo je u važnoj utakmici za opstanak svladao Crotone...

Iako matematika to još nije potvrdila, možemo mirne duše reći kako će titulu prvaka Italije i ove sezone uzeti Juventus. Dva kola prije kraja Juve ima šest bodova prednosti ispred Napolija i za to mogu zahvaliti ljutom gradskom rivalu, Torinu, koji je na San Paolu osvojio bod.

Dvaput je Napoli vodio, ali vodstvo nije i zadržao. U 25. je minuti Dries Mertens prekinuo osam kola dug golgeterski post i za rođendan se počastio pogotkom za vodstvo Napolija. Pola sata kasnije Baselli na dodavanje Ljajića vraća Torino u egal.

Eruptirao je San Paolo u 71. minuti. Samo dvije minute nakon što je ušao u igru Marek Hamšik krasnim golom vraća Napoli u vodstvo. No nisu domaći izdržali do kraja, u 83. minuti De Silvestri koristi neočekivanu nonšalanciju Napolijeve obrane i na ubačaj Ljajića glavom pogađa za konačnih 2:2.

Marko Rog i Hrvoje Milić nisu ulazili u igru.

Važna se utakmica u kontekstu opstanka u Serie A igrala u Veroni, Chievo je ugostio i s 2:1 svladao Crotone i preskočio ga na prvenstvenoj ljestvici. Napeta će biti borba za opstanak, Cagliari, Udinese, Crotone, Chievo i SPAL dijele tek dva boda, još je jedno mjesto koje vodi u Serie B upitno.

Poveli su domaći već u 12. minuti, Birsa na ubačaj Gobbija lijepo glavom pogađa za 1:0. Gobbi je bio asistent i za 2:0, lijepo je iz teške situacije iz okreta poodio Stepinski. Konačnih 2:1 postavio je Tumminello duboko u sudačkoj nadoknadi.