Branimir Korać • nedjelja, 06.05.2018.

Dva vrlo zanimljiva dvoboja bila su na rasporedu u nedjeljnom poslijepodnevnom terminu. Chelsea je tražio tri boda važna u borbi za Top 4, a Arsene Wenger opraštao se od Emiratesa...

Četvrtom uzastopnom pobjedom Chelsea je potpuno zakomplicirao borbu za treće i četvrto mjesto koje vode u Ligu prvaka sljedeće sezone. Slavio je protiv Liverpoola s minimalnih 1:0 i tako se približio Redsima na tri boda i ima utakmicu manje te Tottenhamu na sva boda zaostatka.

Chelsea je trebao pobjedu, samo ona ga je ostavljala s realnijim šansama u borbi za te dvije pozicije i do nje je ipak i došao.

Liverpool je bolje krenuo u susret i već u trećoj minuti mogao je do vodstva. Roberto Firmino dobro je pucao, ali Thibaut Courtois bio je spreman i obranio njegov pokušaj.

Gosti su imali loptu u svom posjedu i inicijativu, međutim do pogotka nisu mogli. U 24. minuti zaprijetio je i Sadio Mane, a nakon što su se gosti ispucali, Chelsea je stigao do vodstva.

Victor Moses ubacio je s desne strane, Olivier Giroud nadskočio je Dejana Lovrena (odigrao cijelu utakmicu) i glavom poslao loptu u mrežu.

U nastavku susreta Liverpool je pokušavao doći do poravnanja, imao je prilika za to, ali ovo nije bio njegov dan. Courtois i Chelseajeva obrana dobro su odrađivali posao i ostalo je tih 1:0.

Svečano je bilo na Emiratesu gdje je Arsene Wenger posljednji put vodio Arsenal na ovom stadionu. Emotivno se oprostio od kluba, iako navijači baš i nisu imali puno lijepih riječi za njega posljednjih mjeseci, ispraćen je dolično, a Arsenal je slavio s 5:0.

Ovdje je Arsenalu bila važna i pobjeda, Burnley je odmah iza njega na ljestvici i trebao je tri boda s kojima bi zacementirao šestu poziciju.

Do njih je došao lako, glatko je slavio i napunio mrežu Burnleyja.

Već u prvom poluvremenu Arsenal je stigao do vodstva 2:0 golovima Aubameyanga i Lacazettea, a u drugom poluvremenu Kolašinac, Iwobi i Aubameyang samo su zacementirali pobjedu Arsenala.