Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.05.2018.

Nakon što je Maribor u subotu bio bolji od Ankarana i privremeno preuzeo vodeću poziciju u slovenskom prvenstvu, Olimpija se vratila na vrh pobjedom protiv Triglava na svom travnjaku.

Dvije momčadi s vrha u 31. kolu igrale su protiv onih s dna i bile su uspješne. Maribor je u subotu s 5:1 pregazio Ankaran, a dan kasnije Bišćanova Olimpija s 2:0 bila je bolja od Triglava.

Ljubljančani su kontrolirali dvoboj svih 90 minuta, a do pogodaka su došli još u prvom poluvremenu. Prvo je Jason Davidson, Australac na posudbi iz Rijeke, zabio za 1:0, a onda je drugi pogodak dodao Issah Abass, mladi Ganac.

U redovima Olimpije cijelu utakmicu odigrali su Dario Čanađija, Dino Štiglec i Filip Uremović dok je Leon Benko ostao na klupi.

Sljedeće kolo Olimpiji donosi gostovanje u Velenju kod Rudara koji ima četiri vezana poraza, a Maribor će imati puno teže gostovanje kod Domžala koje drže treće mjesto. Razmak između Olimpije i Maribora iznosi samo jedan bod.