Argentinski lucky loser neočekivano svladao Viktora Galovića

Branimir Korać • srijeda, 09.05.2018.

Viktor Galović neočekivano se oprostio od Challengera u Rimu porazom od argentinskog lucky losera Patricija Herasa. Galović je poražen u dva seta...

Nakon što je imao dosta problema u prvom kolu protiv talijanskog igrača s pozivnicom Riccarda Balzeranija, Viktor Galović oprostio se od turnira u Rimu porazom od 344. igrača svijeta Argentinca Patricija Herasa.

Heras je u glavni ždrijeb ušao kao lucky loser te je ponovio prošlogodišnji rezultat kada je također na Challengeru u Rimu došao do četvrtfinala. Ovdje je u prvom kolu bio bolji od Talijana Giovannija Fonija u tri tijesna seta, a Galovića je dobio u dva.

Prvi je dobio u tie-breaku nakon više od sat vremena igre, a Galović je tu propustio tri set lopte. Prvu kod 5:4 na servisu Herasa, a zatim je u tie-breaku imao 6:4, no izgubio ga s 9:7.

U drugom setu Argentinac nije izgubio niti gem, a nakon što je Galović u drugom gemu izgubio servis, do kraja meča uhvatio je samo četiri poena.

Četvrtfinale Herasu donosi dvoboj protiv Čeha Adama Pavlašeka.