Suci: Damir Batinić, Tomislav Petrović, Miro Grgić, četvrti sudac: Dario Bel
Marko Futacs 86'
Michele Šego 89'
Hajduk

Sportnet • srijeda, 09.05.2018.

U 34. kolu HT Prve lige, Hajduk je u svakom segmentu igre nadigrao Istru 1961 i s 5:1 slavio u Puli...

AUTOR: Jan Šneler

Svega dva kola prije kraja HT Prve lige, situacija u prvenstvu je zanimljiva. Iako Dinamo još uvijek ima veliku prednost pred Rijekom i Hajdukom, posljednje igre Modrih daju naslutiti kako još nikoga ne treba otpisivati. Hajduk je to danas zorno pokazao te je s 5:1 slavio protiv Istre 1961 u Puli.

Proteklih nekoliko utakmica trener Hajduka Željko Kopić dosta se žalio na realizaciju svoje momčadi. Priznao je kako nije zadovoljan realizacijom napadača i reakcijom brojnih igrača, iako nije krio zadovoljstvo velikim brojem prilika koje Hajduk stvara. Izgleda da je bio u pravu jer je danas Hajduk briljirao. Već nakon par minuta, gosti su došli do vodstva. Nakon jednog prekršaja na rubu šesnaesterca Adam Gyurcso lijepim je pogotkom iz slobodnog udarca doveo Hajduk u vodstvo.

Nisu se domaći potpuno niti oporavili od primljenog pogotka, a stigao je novi. Ponovno je u glavnoj ulozi bio Gyurcso čiji udarac je obranjen, no nakon odbijene lopte pogodak postiže Fran Tudor. Iako su se domaći žalili na igranje rukom Tudora, sudac Damir Batinić pokazao je na centar.

Dobro je igrao Hajduk u uvodnim minutama te je čak mogao voditi i s više od dva gola prednosti. Ipak, Istra je uspjela smanjiti unatoč dobroj igri gostiju. U 27. minuti Goran Roce pogodio je za 1:2. Taman kad se činilo da bi se domaći mogli potpuno približiti, gosti su došli do trećeg pogotka. Dupli pas odigrali su Ahmed Said i Tudor, a Said je na kraju i postigao treći pogodak.

U drugom dijelu nastavila se dominacija Hajduka i činilo se kao da je pitanje trenutka kada će gosti povećati vodstvo. Moglo se to dogoditi već nakon par minuta nastavka, no vratar Istre sprječava autogol. U 64. minuti, odlično je ubacio Fomitschow no Said je slabo pucao po sredini gola i Ćorić je odličnom paradom zaustavio i ovaj pokušaj gostiju.

Iako se činilo kao da će Hajduk postići pogodak već u uvodnim minutama nastavka, na golijadu smo morali čekati do samoga kraja. U 86. minuti, Marko Futacs je primio odličnu loptu sunarodnjaka Gyrucsa i rutinski postigao četvrti pogodak. Samo tri minute kasnije, u strijelce se upisao i Michele Šego koji je tako postavio konačnih 1:5.