Hrvatski Telekom Prva liga, 34. kolo, 10.05.2018, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Branimir Korać • četvrtak, 10.05.2018.

U posljednjem dvoboju 34. kola HT Prve lige Rudeš je u Kranjčevićevoj ugostio Slaven Belupo i upisao pobjedu. S ova tri boda Rudeš se približio Koprivničancima na samo bod zaostatka...

Još su ostala dva kola do kraja sezone u HT Prvoj ligi, a polako kreću i utakmice bez velikog rezultatskog značaja. Jedna od takvih bila je i ova između Rudeša i Slaven Belupa, obje momčadi osigurale su opstanak u ligi dok su miljama daleko od borbe za Europu.

Bilo je to uglavnom odrađivanje posla i na travnjaku. Prvo poluvrijeme bilo je loše, nije ponudilo nezaboravan nogomet, a tek u nastavku igralo se nešto bolje, u tome je prednjačio Rudeš koji je u konačnici i slavio s 2:0, mora se reći zasluženo.

U prvom dijelu prijetilo se tek sporadično, vratari nisu imali posla, a već od starta drugog dijela bilo je vidljivo kako će ipak biti više prilika.

Odmah na početku drugog dijela Slaven Belupo je zaprijetio preko Puclina koji je dobro pucao s ruba kaznenog prostora, ali Čondrić je bio oprezan i lijepo je obranio.

Odmah je uzvratio Rudeš. U 53. minuti u odličnoj poziciji bio je Anderson, no nakon dodavanja Turčina, s desetak metara pucao je loše i ravno u vratara.

Svega četiri minute kasnije ipak prvi pogodak. Turčin je odradio dobar posao, pucao malo iskosa u prvi kut, lopta nije išla u okvir gola, ali Marković je svejedno obranio, no odbio je loptu u sredinu gdje je natrčao Karlo Kamenar i zabio za vodstvo.

Točku na i stavio je u 79. minuti Arturo Segado, s lijeve strane ubacio je debitant Frane Vidović, a Segado je iz blizine "probio" Markovića i postavo konačnih 2:0.

Od momčadi koja je bila u teškoj situaciji i na rubu ispadanja, Rudeš je došao ne samo do osiguranja ostanka u ligi, već i do koraka naprijed na bod do sedmog mjesta.