PPD Zagreb lakoćom preko Umaga do sraza s Nexeom u finalu Kupa

Petar Jenjić • petak, 11.05.2018.

U finalu hrvatskog Kupa ponovno će igrati Nexe i PPD Zagreb koji je u drugoj polufinalnoj utakmici lakoćom slavio protiv domaćina Umaga...

Do novog, 26. finala Kupa Hrvatske, stigao je PPD Zagreb koji nije imao prevelikih problema protiv domaćina Umaga. Nakon što je Nexe upisao visoku pobjedu protiv Dubrave, najbolji hrvatski klub slavio je s još većom razlikom.

Zagrebaši su stigli do pobjede rezultatom 39:24, a samu utakmicu prelomili su već oko polovice prvog poluvremena.

Nakon što se razbranio Urh Kastelic Zagreb je napravio seriju od četiri uzastopna pogotka i u 20. minuti imao vodstvo 10:5. Sedam minuta ostao je domaćin bez pogotka što je PPD iskoristio na najbolji mogući način. Na poluvremenu momčad Zlatka Saračevića imala je devet golova prednosti (18:9), a do kraja susreta bez većih problema održavala prednost.

Josip Ereš i Igor Vori s po šest pogodaka predvodili su Zagreb do pobjede, pet golova dodao je Tin Kontrec. Najbolji je kod Umaga sa šest golova bio Josip Maršan, dok je pet pogodaka dodao Tomislav Severec.