Dobra utakmica Mire Bilana u pobjedi Strasbourga

Petar Jenjić • subota, 12.05.2018.

U utakmici 33. kola francuskog prvenstva košarkaši Strasbourga stigli su do pobjede na gostovanju kod Le Mansa, a među boljim igračima u slavljeničkoj momčadi bio je Miro Bilan...

Strasbourg i dalje drži drugo mjesto u francuskom prvenstvu, a danas je u derbiju, u gostima, svladao trećeplasirani Le Mans rezultatom 80:70 i tako upisao 23. pobjedu sezone, a četvrtu uzastopnu.

Osim na samom početku utakmice Le Mans je cijelu utakmicu hvatao zaostatak. Sredinom druge četvrtine Strasbourg je imao 12 koševa viška (35:23), ali do kraja poluvremena domaćin serijom 11:2 dolazi na samo tri koša zaostatka (37:34).

Ključnim se pokazala treća četvrtina u kojoj je gostujuća momčad napravila seriju 18:4 i došla do 16 poena prednosti (58:42). Do kraja utakmice Le Mans je uspio tek ublažiti poraz.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Louis Labeyrie sa 17 poena, Miro Bilan dodao je 12 koševa (5/5 za dva, slobodna bacanja 2/4) i četiri skoka za 16 minuta provedenih na terenu. Le Mans je predvodio Mykal Riley sa 16 koševa.