Branimir Korać • nedjelja, 13.05.2018.

Vrlo zanimljiv nedjeljni program u Serie A donio je nekoliko dvoboja važnih u borbi za Europu, ali i za opstanak. lazio je mogao osigurati Ligu prvaka pobjedom kod Crotonea, ali domaćin je izvukao bod i ostavio Inter na životu...

Inter ostaje na životu zahvaljujući Crotoneu koji je na svom travnjaku odigrao 2:2 s Lazijom. Lazio je mogao pobjedom osigurati nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone i ostaviti Intera na petom mjestu, međutim ovako će odluka pasti u zadnjem kolu.

Posljednje kolo bit će ključno i za Crotone koji pokušava izbjeći kvalifikacije za opstanak u ligi, a on u zadnjem kolu igra u gostima kod Napolija gdje će morati u najmanju ruku ostati neporažen, no izvjesnije je da će mu za to trebati čak pobjeda.

U ovom susretu protiv Lazija imao je priliku za pobjedu, vodio je do 84. minute, a onda je Sergej Milinković-Savić zabio za poravnanje i bod Lazija. Gosti su inače poveli golom Senada Lulića u 17. minuti iz kaznenog udarca, ali Simy i Federico Ceccherini donijeli su Crotoneu preokret.

Ante Budimir propustio je i ovu utakmicu kod domaćina zbog ozljede, a kod gostiju Ivan Vargić još jednom je bio na klupi.

Težak udarac u borbi za Europu zaradila je Fiorentina koja je kiksala na svom travnjaku protiv Cagliarija. Ovi bodovi Cagliariju puno znače u borbi za opstanak, sada ima bod više od SPAL-a i Crotonea te je pobjegao iz zone ispadanja.

Fiorentina je propustila priliku uhvatiti šestoplasirani Milan i ostala je na tri boda zaostatka za Gattusovom momčadi uoči posljednjeg kola u kojem će gostovati upravo kod Milana. Međutim Milan ima utakmicu manje i tek treba odigrati svoj dvoboj protiv Atalante.

Pobjedu Cagliariju donio je Leonardo Pavoletti koji je bio strijelac u 37. minuti i do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao. U sudačkoj nadoknadi Jordan Veretout zaradio je zasluženi crveni karton zbog izrazito glupog namjernog udaranja protivnika što je dovelo do velike gužve i tučnjave na travnjaku. Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu kod domaćina.

Chievo je na gostovanju kod Bologne slavio s 2:0 i uzeo važne bodove u borbi za opstanak. Bologna je povela golom Simonea Verdija, ali Emanuele Giaccherini i Roberto Inglese donijeli su Chievu preokret.

Udinese je napravio velik korak prema ostanku u ligi gostujućom pobjedom kod budućeg člana Serie B Verone. Prvu pobjedu Igoru Tudoru na klupi kluba iz Udina donio je Antonin Barak.

Andrija Balić i Stipe Perica ušli su u igru u završnici susreta, Balić u 88. minuti umjesto Lasagne, a Perica u 84. minuti umjesto De Paula.