Branimir Korać • nedjelja, 13.05.2018.

Juventus je ostvario ono po što je u Rim i došao, remizirao je protiv Rome i tako i matematički osigurao naslov prvaka Italije. Allegrijeva momčad tako je rekordni sedmi put zaredom uzela titulu prvaka i jednostavno nastavila apsolutnu dominaciju talijanskim nogometom...

I dok neki smatraju kako je apsolutna dominacija Juventusa i pretplaćenost na trofeje već godinama, loša vijest za talijanski nogomet, u Torinu se ne bune i nastavljaju uzimati sve što im se ponudi. Sedmi put zaredom uzeli su titulu prvaka Italije iako realno nije niti bilo neke posebne opasnosti da do nje neće doći.

Kolo u kojem je Juventus čudesnim preokretom slavio u Milanu protiv Intera, a Napoli izgubio prilično glatko od Fiorentine, bilo je ključno. Nitko nije vjerovao da se Napoli nakon toga može podići i prekinuti Juventusovu dominaciju kao što nitko nije vjerovao da će Juventus u samoj završnici nizati samo poraze.

Uoči gostovanja kod Rome imao je šest bodova prednosti nad Napolijem, bilo je jasno da mu jedan bod do kraja ili jedan kiks Napolija potvrđuju titulu. Potvrda je stigla ipak u Juventusovoj režiji, odigrao je 0:0 u Rimu i osvojio titulu.

U izjednačenom dvoboju bez neke velike igre pogodaka nije bilo, a Juventus nije iskoristio to što je zadnjih 25 minuta igrao s igračem više nakon što je Radja Nainggolan zaradio dva žuta kartona.

U pobjedi Juventusa za naslov prvaka Mario Mandžukić odradio je 81 minutu nakon čega ga je zamijenio Rodrigo Bentancur.

Dok je Juventus osiguravao titulu prvaka Italije, Napoli je istovremeno gostovao kod Sampdorije i upisao je pobjedu 2:0. Sampdoria je izdržala do 20 minuta prije kraja kada je pao prvi pogodak i više nije bilo povratka za domaćina.

Tek što je ušao u igru, u 72. minuti Arkadiusz Milik krasnim udarcem izvana pogađa gornji kut i dovodi Napoli u vodstvo.

Osam minuta kasnije već je 2:0. Iskusni Španjolac Raul Albiol nakon ubačaja iz kornera glavom je poslao loptu u mrežu.

Marko Rog kod pobjednika igrao je od 81. minute umjesto Allana, a istovremeno na drugoj strani u igru je ušao i Ivan Strinić.