Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo, 13.05.2018, 21:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Josip Lučić, Tomislav Petrović, Sanja Rođak-Karšić
Ivan Šunjić 48'
Mario Musa 58'
Lokomotiva

Branimir Korać • nedjelja, 13.05.2018.

Posljednji susret nedjeljnog programa HT Prve lige odigrali su Inter i Lokomotiva, a Lokosi su u Zaprešiću slavili s 2:1. Ovom pobjedom Lokomotiva je nastavila sjajan niz rezultata i potvrdila peto mjesto...

Regan Obeng
41'
32
Ivan Čeliković
69'

Goran Tomić

U zadnjih sedam kola Lokomotiva je upisala čak šest pobjeda i jedan remi te je zasluženo na kraju potvrdila peto mjesto slaveći u Zaprešiću protiv Intera s 2:1 čime je šestoplasirane Zaprešićane ostavila iza sebe pet bodova.

Goran Tomić preporodio je momčad, trebalo mu je vremena da uigra linije i posloži igru kako želi, a kada je to uspio, Lokomotiva je izgledala vrlo dobro. Ova serija odličnih rezultata to i potvrđuje čime je od situacije u kojoj još niti opstanak nije bio posve siguran, došla do odličnog petog mjesta.

U Zaprešiću se rano našla u zaostatku. Inter je iz jednog od rijetkih svojih opasnijih napada u prvom dijelu stigao do vodstva, u 11. minuti Nikola Rak sjajno je pogodio suprotni kut s ruba kaznenog prostora.

Do kraja prvog dijela Lokomotiva je bila opasnija, ali rezultat se nije mijenjao i domaćin je odnio prednost na odmor.

U drugo poluvrijeme bolje su krenuli gosti. Već u 48. minuti Hendija je dugačkom loptom pronašao Karačića koji odlično asistira kapetanu Šunjiću, a on rutinski zabija za 1:1.

Već deset minuta kasnije potpuni preokret. Šunjić je dodavao prema Kastratiju, ovaj je ostavio loptu za natrčalog Musu koji postavlja konačnih 2:1.

Do kraja susreta Inter je napravio sve kako bi došao do poravnanja, ali Lokomotiva je izdržala brojne nalete i ostalo je 2:1 za goste.

Tako je susret koji je trebao biti odigran dan ranije, na kraju odrađen sa zakašnjenjem od 26 sati, a u njemu su uspješniji bili gosti.