Prva HNL juniora: Hajduk prestigao Dinamo, Hrvatski dragovoljac, Istra 1961 i Cibalia bore se za ostanak

Sportnet • ponedjeljak, 14.05.2018.

Odigrano je preostalih pet dvoboja 21. kola Prve HNL juniora. U svih šest odigranih susreta postignuta su 23 pogotka, od toga 3,8 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Hrvatskog dragovoljca i Intera na gostovanjima kod Sesveta odnosno Cibalije te remi na dvoboju Rudeš – Osijek...

U Sesvetama Hrvatski dragovoljac pobijedio je Sesvete 1:0. Pogodak za tri boda postigao je Petar Radoš u 75. minuti. Bez obzira na poraz, Sesvećani ostaju u prvoligaškom društvu. S druge strane, Sigećani su osvojili velika tri boda u borbi za ostanak u ligi.

Inter je u Vinkovcima pobijedio Cibaliju 2:0. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Već u četvrtoj minuti Martin Šlogar doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 31. minuti Ante Špoljarić povećao je prednost Zaprešićana na 0:2, što je bio konačan rezultat utakmice. Vinkovčani se nalaze u zoni ispadanja, a spas će tražiti u posljednjem kolu.

Rudeš i Osijek su na igralištu SC Rudeš odigrali neizvjestan i zanimljiv susret u kojem su podijelili bodove iako su i jedni i drugi mogli do pobjede i tri boda. Već u devetoj minuti Tomislav Bliznac doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. Osam minuta kasnije Ivica Crnogorac izjednačio je rezultat na 1:1, da bi preokret i vodstvo domaćinima donio je Mislav Matić u 42. minuti.

U 49. minuti novo izjednačenje, a strijelac za 2:2 bio je Marin Magdić iz kaznenog udarca. U 70. minuti Osječani su bili ti koji su došli do preokreta, a strijelac za 2:3 bio je Bliznac koji je tako postigao svoj drugi pogodak na utakmici. Konačnih 3:3 postavio je Frane Vučemilović – Vranjić u 80. minuti. Ovim bodom Rudešani su osigurali ostanak u društvu najboljih.

Vrijedi podsjetiti da je u ranije odigranom susretu Dinamo pobijedio Istru 1961 4:0.

Rezultati 21. kola Prve HNL juniora:
Sesvete – Hrvatski dragovoljac 0:1 (Radoš 75)
Cibalia – Inter Zaprešić 0:2 (Šlogar 4, Špoljarić 31)
Rudeš – Osijek 3:3 (Crnogorac 17, Matić 42, Vučemilović – Vranjić 80/Bliznac 9, 70, Magdić 49 – 11m)
Hajduk – Lokomotiva 6:0 (Kreković 2, Blagaić 9, 24, Krajina 86, 90, Rončević 88)
Slaven Belupo – Rijeka 1:3 (Mladen 51/Vuk 13, 86, Čeliković 80 – 11m).