Vodeni sportovi

Mladost do preokreta u drugom poluvremenu i izjednačenja u finalnoj seriji

Petar Jenjić • subota, 19.05.2018.

Vaterpolisti Mladosti uspjeli su doći do pobjede u drugoj finalnoj utakmici Prvenstva Hrvatske. Pred domaćim navijačima zagrebačka momčad s minimalnih 6:5 svladala je Jug CO...

Potpuno suprotna bila je druga utakmica finala PH za vaterpoliste. Jug je u prvoj utakmici razbio Mladost i sudeći samo po toj utakmici činilo se kako će lakše od očekivanog doći do naslova najbolje momčadi.

Ipak, tako nije bilo, Mladost je prije svega odličnim drugim poluvremenom uspjela doći do preokreta i slaviti rezultatom 6:5.

Nije se tako činilo nakon prilično jednosmjernog prvog poluvremena koje je dubrovačka momčad dobila s 3:0. Već do kraja treće četvrtine zagrebačka momčad stigla je na samo pogodak zaostatka nakon pogotka Cosmina Radua (4:3), a Pavo Marković tri minute prije kraja donio je Mladostašima prvo vodstvo na utakmici.

Nadu gostujućoj momčadi i izjednačenje donio je Loren Fatović, ali nešto više od minute prije kraja Lovre Miloš postavio je konačnih 6:5. U posljednjem napadu Juga domaća obrana blokirala je udarac Vincenza Renzuta.

Po dva pogotka u pobjedničkim redovima postigli su Cosmin Radu i Pavo Marković, dok se Xavi Garcia jedini dva puta upisao u strijelce kog Juga.