Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo, 19.05.2018, 19:00 h, Stadion u Maksimiru
3:1(2:0) Inter-Zaprešić
Arijan Ademi 90' (ag)
Inter-Zaprešić

Branimir Korać • subota, 19.05.2018.

Kiksevima Rijeke i Hajduka u prošlom kolu Dinamo je i prije posljednjih 90 minuta osigurao naslov prvaka, a proslavio ga je domaćom pobjedom protiv Intera u debiju na klupi Nenada Bjelice...

Frane Šiljić
46'
9
Vlatko Blažević
58'
29
Martin Šlogar
77'
Samir Toplak

Nakon očajnih igara u posljednje vrijeme, Dinamo je promijenio trenera i s Nenadom Bjelicom na klupi proslavio je naslov prvaka Hrvatske. Na proslavu je došao Inter iz Zaprešića kojeg su Modri svladali s 3:1 i tako ipak na lijep način zaključili prvenstvenu sezonu.

Solidan broj gledatelja okupio se na tribinama, vrata stadiona bila su otvorena, dijelile su se majice i to je dodatno privuklo nekoliko tisuća navijača više. Čim je na tribinama nešto više gledatelja i igračima Dinama bilo je lakše igrati te su na kraju stigli do očekivane i zaslužene pobjede.

Odradili su Modri dobar posao, rutinski stekli visoku prednost i nakon toga čekali kraj susreta i proslavu titule.

Od početka susreta domaćin je pritisnuo i tražio pogodak ujedno se želeći iskupiti za skromne nastupe u posljednje vrijeme. Nizale su se prilike pred vratima mladog Topolovića, ali Gavranović, Rrahmani, Soudani i Perić nisu uspjeli postići pogodak.

U 21. minuti ipak vodstvo Dinama. Izet Hajrović ubacio je iz kornera, Hilal Soudani glavom je skrenuo loptu od vratnice u mrežu za 1:0 i titulu najboljeg strijelca lige.

Nastavila se dominacija domaćina koji u 39. minuti povećava prednost. Pogriješio je vratar Topolović kojem je ispala lopta, a nakon velike gužve Ademiju ju je ubacio pred gol liniju za samog Gavranovića, a on ima najlakši posao.

I u drugom dijelu Modri su dominirali, a novi pogodak stigao je u 61. minuti. Soudani je iskoristio pogrešku obrane gostiju, pronašao Gavranovića, a on bez problema zabija za visokih 3:0.

Nakon toga Dinamo je smirio igru, čekao se kraj susreta, a u posljednjim trenucima dvoboja Inter je autogolom Ademija barem smanjio zaostatak.

Dobra vijest za Nenada Bjelicu je da je Dinamo izgledao ipak bolje nego u posljednjim susretima, a idući tjedan vidjet ćemo je li to dovoljno za svladati Hajduk u finalu Kupa.