Osječani osigurali plasman u Drugu HNL, Međimurje zaustavljeno u Belišću

Ivan Šola • ponedjeljak, 21.05.2018.

Odigrano je 27. kolo Treće HNL Istok u kojem su se za najveće iznenađenje pobrinuli igrači posljednjeplasiranog Belišća koji su na domaćem terenu savladali Međimurje 3:1. Najuvjerljiviju pobjedu ostvarila je druga momčad Osijeka, dok su igrači BSK-a pobjedom u Varaždinu došli korak do plasmana u 2.HNL. Domaće pobjede ostvarili su igrači Mladosti i Čepina, dok je Bjelovar slavio na gostovanju u Đakovu. U derbiju kola Marsonija je slavila u Koprivnici, dok su u županijskom derbiju Vukovar i Bedem podijelili bodove.

Derbi kola odigran je u Koprivnici gdje su nogometaši Marsonije zasluženo došli do sva tri boda savladavši istoimenog domaćina 2:1. Igrala se 29.minuta utakmice kada je glavni sudac Ante Bundović dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:0 bio je Kruno Jambrušić. Do kraja poluvremena gosti se vraćaju u egal zahvaljujući Almedinu Bundavici. U drugom poluvremenu gostujuća je momčad bila puno bolja, te su zasluženo došli do preokreta. Igrala se 78.minuta utakmice kada je iz kaznenog udarca svoj drugi pogodak postigao Almedin Bundavica za konačan rezultat 1:2.

Nogometaši Bjelovara stigli su do 11.prvenstvene pobjede savladavši u Đakovu domaću Croatiju s minimalnih 1:0. Jedini pogodak na utakmici postignut je već u šestoj minuti kada je Luka Barešić zatresao domaću mrežu, i tako donio nova tri boda svojoj momčadi. Do kraja susreta domaća je momčad pokušavala doći do boda, ali su se gosti uspješno obranili, i sačuvali mrežu netaknutom.

Do minimalne pobjede stigli su igrači Čepina koji su na domaćem terenu porazili Oriolik iz Oriovca 1:0. U vrlo zanimljivoj utakmici gdje su obje momčadi imale svoje prigode, postignut je samo jedan pogodak. Igrala se 69.minuta utakmice kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Josip Gačić.

Do 19.prvenstvene pobjede stigli su nogometaši druge momčadi Osijeka koja je na domaćem terenu s visokih 5:0 porazila Slavoniju iz Požege. Mreže su mirovale sve do 21.minute kada je glavni sudac utakmice Lučano Blašković dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:0 bio je Danijel Lončar. Samo četiri minute kasnije Nicholas Lohinski povećao je prednost Osijeka, a u 28.minuti Stjepan Šimičić šalje loptu u gostujuću mrežu za 3:0. U nastavku utakmice Osječani su postigli još dva zgoditka. Prvo je u 62.minuti Marin Pilj zabio za 4:0, da bi konačan rezultat 5:0 postavio Nikola Šalinović u 79.minuti utakmice.

Za iznenađenje kola pobrinula se posljednjeplasirana momčad prvenstva Belišće koja je na domaćem terenu savladala Međimurje 3:1. Igrala se 26.minuta utakmice kada je domaći vratar Marin Stanić katastrofalno reagirao, te praktički poslao loptu u vlastitu mrežu za prednost gostiju. Samo tri minute kasnije glavni sudac utakmice Mladen Matić dosudio je kazneni udarac za Belišće, a siguran realizator za 1:1 bio je Zoran Ratković. Isti je igrač doveo Belišće u prednost, kada je u 52.minuti ponovno realizirao kazneni udarac za 2:1. Pitanje pobjednika riješeno je na samom kraju utakmice kada je Ivan Pilj postavio konačan rezultat 3:1.

Do 15.prvenstvene pobjede stigli su nogometaši BSK-a iz Bijelog Brda koji su na gostovanju u Varaždinu porazili Varteks s minimalnih 1:0. Jedini pogodak na utakmici postignut je već u četvrtoj minuti kada je Luka Pačar iskoristio neopreznost u domaćoj obrani i zatresao mrežu za 0:1. Do kraja utakmice obje momčadi su imale prigode za postizanje zgoditka, ali se mreže više nisu tresle.

Županijski derbi odigran je u Vukovaru gdje su istoimeni domaćin i Bedem iz Ivankova u vrlo sadržanoj utakmici podijelili bodove. Igrala se šesta minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Antun Vuksanović. Samo desetak minuta kasnije domaća se momčad vraća u egal zahvaljujući Saši Šest. Nije se dugo čekalo na novi pogodak, igrala se 22.minuta utakmice kada je Ivan Validžić doveo Bedem u vodstvo 1:2. U nastavku susreta mreže su mirovale sve do 75.minute kada je glavni sudac utakmice Mario Vukušić dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran s bijele točke bio je Ivan Plum za konačan rezultat utakmice 2:2.

Do desete prvenstvene pobjede stigli su igrači Mladosti iz Ždralova koji su na domaćem terenu bez većih problema savladali Slaviju iz Pleternice 2:0. Mreže su mirovale sve do 39.minute kada je Matija Vrbanić sigurno realizirao kazneni udarac za vodstvo domaćina 1:0. Odmah na početku drugog dijela Mladost je udvostručila svoju prednost zahvaljujući Tomislavu Pleiću. Do kraja susreta domaća je momčad mogla zabilježiti i uvjerljiviju pobjedu, ali je nedostajalo koncentracije u završnici akcija.