Darija Jurak pobjedom otvorila nastup u Nürnbergu

Petar Jenjić • ponedjeljak, 21.05.2018.

Darija Jurak bila je uspješna u osmini finala WTA turnira u Nürnbergu. U paru sa švedskom tenisačicom Cornelijom Emily Lister u dva je seta bila bolja od američke kombinacije Kaitlyn Christian/Sabrina Santamaria...

Uspješan početak turnira u Nürnbergu imala je Darija Jurak koja je u paru sa Šveđankom Cornelijom Emily Lister prošla među osam najboljih.

Za sat i 33 minute provedene na terenu hrvatsko-švedska kombinacija sa 7:6, 6:3 svladala je američki par Kaitlyn Christian/Sabrina Santamaria i u četvrtfinalu čeka sljedeće protivnice.

U prvom su setu i jedna i druga kombinacija imale po break prednosti, no nisu ga uspjele iskoristiti pa se igrao tie-break. 13. igra bila je izjednačena sve do 3:3 kada Jurak i Lister dobivanju četiri uzastopna poena.

Jedan break bio je dovoljan u drugom setu za pobjedu hrvatsko-švedske kombinacije. Iskoristile su drugu break priliku, povele s 5:3, a zatim lakoćom zaključile meč u svoju korist. WTA Nürnberg, osmina finala:
Darija Jurak/Cornelia Emily Lister - Kaitlyn Christian/Sabrina Santamaria 7:6 (3), 6:3