Prva HNL juniora: Dinamo prvak, Cibalia se oprostila

Sportnet • utorak, 22.05.2018.

Odigrano je preostalih pet dvoboja posljednjeg, 22. kola Prve HNL juniora. U svih šest odigranih susreta postignuto je 13 pogodaka, od toga 2,17 po utakmici. Time je završena 26. prvenstvena sezona. Pamtit će se po tome da je Dinamo u foto – finišu osvojio naslov prvaka i da je Cibalia ispala iz društva najboljih...

Dinamo je na igralištu ŠRC "Ante Gotovina" pobijedio Osijek 3:0. U 36. minuti Tom Alen Tolić doveo je goste u vodstvo od 0:1. Nakon sat vremena igre Tolić je postigao svoj drugi pogodak na susretu za povećanje prednosti gostujuće momčadi na 0:2. Konačan rezultat postavio je Mario Ćuže u 88. minuti. Zagrepčani su tako osvojili deveti naslov.

Inter i Hajduk su u Zaprešiću odigrali neizvjestan i zanimljiv dvoboj u kojem su Majstori s mora bili blizu osvajanja sedmog naslova. Međutim, nisu uspjeli, a nakon utakmice ostali su s dva igrača manje jer Branimir Barišić i Petar Čančar dobili su izravni crveni karton. Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 57. minuti Jurica Bajić doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. Kada se činilo da će Splićani doći do prvenstvenog trofeja nakon 2012. godine, u 83. minuti Dominik Rešetar postavio je konačnih 1:1. Bez obzira što nisu osvojili naslov, Bili mogu biti zadovoljni jer su sjajno odigrali povratničku sezonu.

Istra 1961 je na stadionu Tivoli pobijedila Sesvete 3:0. U 18. minuti Nikolas Blašković doveo je domaćina u vodstvo od 1:0, dok je U završnici prvog poluvremena Dino Halilović povećao prednost domaćeg sastava. Konačnih 3:0 postavio je Elvis Trešnjić u 53. minuti. Puljani su tako osigurali ostanak u prvoligaškom društvu.

Hrvatski dragovoljac je na igralištu “Stjepan Spajić” s igračem više pobijedio Cibaliju 2:0. Oba pogotka za važna tri boda postigao je Mate Gale u šestoj i 58. minuti. U 28. minuti Adrijano Bojko dobio je izravni crveni karton. Sigećani ostaju, a Vinkovčani se opraštaju od 1. HNL.

Vrijedi podsjetiti da je u ranije odigranom dvoboju Slaven Belupo pobijedio Lokomotivu 2:0.

Utakmicama posljednjeg, 22. kola završio je drugi krug natjecanja, ali i proljetni dio te je počela ljetna prvenstvena stanka. Nova sezona u kojoj će nastupati 14 klubova predviđena je za 25. kolovoza.

Najbolji strijelac proljetnog dijela prvenstva je Milan Ristovski koji je postigao 17 pogodaka.