15-godišnja Francuskinja šokirala Janu Fett na startu kvalifikacija Roland Garrosa

Branimir Korać • srijeda, 23.05.2018.

Jana Fett potpuno je podbacila i upisala neočekivani poraz u prvom kolu kvalifikacija Roland Garrosa. protivnica joj je bila domaća igračica Diane Parry koja je slavila u tri seta...

15-godišnja Francuskinja Diane Parry niti nema renking u singlu na ITF ljestvici, nikada u karijeri nije uspjela u seniorskoj konkurenciji doći do pobjede izvan nekoliko njih u kvalifikacijama na ITF turnirima, no u Roland Garrosu kreirala je iznenađenje pobjedom protiv Jane Fett.

Hrvatska tenisačica bila je veliki favorit, ali na kraju je nakon dva i pol sata borbe upisala neočekivani poraz u tri seta.

Za Fett je ovo četvrti poraz u nizu, od turnira u Rabatu nema pobjedu i forma je očito u padu.

Prvi set izgubila je u tie-breaku s 8:6, bila je u zaostatku od breaka, vratila se, prije 13. igre spasila set loptu, ali tamo je ipak pala.

U drugom setu Fett je ipak zaigrala bolje i dobila taj set sa 6:1 i kada se očekivalo da će dovršiti posao u trećem setu, ponovno su krenuli problemi. Tri puta imala je break prednosti, nije to znala iskoristiti i onda je pala u samom finišu seta te izgubila sa 7:5.

Neočekivan poraz za hrvatsku igračicu koji se svakako morao izbjeći.