PSG svladao Vardar u borbi za treće mjesto na Final Fouru u Kölnu

Jan Šneler • nedjelja, 27.05.2018.

Aktualni prvak Europe, Vardar, obje utakmice na Final Fouru u Kölnu izgubio je s golom razlike i tako osvojio četvrto mjesto u Ligi prvaka...

Iako su mnogi pretpostavljali kako će ove dvije momčadi odlučivati o pobjedniku ovogodišnje Lige prvaka, njihovi porazi u polufinalu odvukli su ih u borbu za treće mjesto. U tom dvoboju, sretniji su bili Parižani.

Vardar je bolje otvorio susret te je nakon nekoliko uvodnih minuta poveo s 3:7. Nije PSG izgledao dobro u tim uvodnim minutama i da je bilo malo više koncentracije kod Makedonaca, prednost je mogla biti i veća. Ovako, uslijedio je niz promašaja te je Uwe Gensheimer, najbolji strijelac Lige prvaka ove sezone, u 18. minuti smanjio na 7:8.

PSG je nastavio s boljom igrom te je isti igrač pet minuta kasnije donio francuskom klubu vodstvo 12:11. Ipak pogotkom iz sedmerca Ivana Čupića, Vardar odlazi na odmor s minimalnim vodstvo 14:15. U nastavku, ponovno Makedonci s dva brza pogotka dižu prednost na tri pogotka. Iako su dobro otvorili nastavak, ponovno se PSG vraća te Nadim Remili donosi novo izjednačenje.

I onda se pokazalo iskustvo Parižana, kombinirano s odličnim obranama Rodriga Corralesa te je PSG vratio vodstvo. Sada je na Vardaru bilo da lovi Parižane. U tim trenucima dosta je vukao Makedonce Luka Cindrić, no niti on nije mogao sam. U 58. minuti, pri vodstvu 27:26, Nikola Karabatić krade loptu te pogotkom Gensheimera PSG odlazi na dva razlike.

Embed from Getty Images

To je bio ključan pogodak jer povratka više nije bilo, a sve je potvrdio Remili golom par sekundi prije kraja za 29:27. Konačni rezultat postavio je Dainis Krištopans spustivši tu razliku na najmanju moguću.

Sjajan susret odigrao je Remili koji je za PSG upisao devet pogodaka, dok su Sander Sagosen i Benoit Kounkoud dodali po pet. Luka Stepančić nije se upisao u strijelce. Na vratima PSG-a odličan je bio Corrales s 12 obrana, dok je Thierry Omeyer dodao četiri.

Kod Vardara, najbolji je bio Cindrić sa sedam pogodaka, dok je Jorge Maqueda dodao šest. Pet pogodaka, od čega četiri iz sedmerca, postigao je Ivan Čupić. Igor Karačić nije previše igrao te je upisao samo jedan promašaj.