Solidan nastup Dominika Mavre, Žalgiris na korak od finala

Petar Jenjić • četvrtak, 31.05.2018.

Košarkaši Žalgirisa stigli su na jednu pobjedu od prolaska u novo finale nacionalnog prvenstva. U drugoj utakmici protiv Lietkabelisa slavili su rezultatom 94:79...

Lietkabelis niti u drugoj utakmici nije uspio odgovoriti na igru Žalgirisa koji je slavio rezultatom 94:79 i tako stigao do vodstva od 2-0 u seriji te na korak od prolaska u finale.

Sama utakmica nije bilo toliko napeta, prvo poluvrijeme Žalgiris je zaključio s 11 koševa viška (48:37), a uoči posljednjih deset minuta prednost je narasla na 14 razlike (71:57). Uspio je Lietkabelis doći na minus osam (77:69) u 32. minuti, ali više od toga nije išlo.

Žalgiris je do pobjede predvodio Antanas Kavaliauskas s 19 poena, dok je Edgaras Ulanovas dodao 15 koševa, a Brandon Davies 11 poena i pet skokova.

Lukas Aukštikalnis s 22 poena predvodio je Lietkabelis, Dominik Mavra dodao je 11 koševa (1/7 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 6/6), pet skokova i sedam asistencija bez izgubljene lopte za nešto više od 30 minuta provedenih na parketu.