Varteks napušta trećeligaško društvo, čak devet pogodaka u Požegi

Ivan Šola • ponedjeljak, 04.06.2018.

Odigrano je zadnje prvenstveno kolo Treće HNL Istok u kojem je jedina nepoznanica bila tko ispada iz lige. Nakon posljednjih 90 minuta nogometaši Varteksa porazom su u Ždralovima ostali na dnu tablice, te tako napuštaju Treću HNL nakon samo jedne provedene sezone. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti gostujuće pobjede Čepina i Osijeka na gostovanjima u Bijelom Brdo, odnosno Ivankovu. Ljepotica kola odigrana je u Požegi gdje je Slavonija porazila Koprivnicu 5:4, dok je jedina utakmica bez pogodaka odigrana u Oriovcu.

Do 16. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Marsonije koji su na domaćem terenu zasluženo došli do sva tri boda nadigravši Vukovar 2:1. Po nesnosnoj vrućini u prvom dijelu nije bilo previše prigoda, pa se na odmor otišlo bez pogodaka. U nastavku susreta mreže su mirovale do 58. minute kada je Marin Begić doveo domaćine u vodstvo. Sedam minuta kasnije Marsonia je udvostručila prednost zahvaljujući Viktoru Golemoviću. Do kraja susreta gosti su uspjeli samo ublažiti poraz, a strijelac počasnog zgoditka za Vukovar bio je Matej Jagustin.

Nogometaši Mladosti iz Ždralova oprostili su od ove sezone domaćom pobjedom protiv Varteksa koji se nakon samo jedne sezone provedene u ligi opraštaju od trećeligaškog društva. Mreže su mirovale sve do 40. minute kada se nakon kornera najbolje snašao Hrvoje Trupac i pospremio loptu u mrežu za vodstvo domaćina 1:0. U nastavku susreta domaća je momčad imala nekoliko prigoda za rješavanje pitanje pobjednika, ali su gosti sačuvali mrežu. Kazna za promašaje stigla je u 74. minuti kada je David Sušac vratio utakmicu u egal. Samo četiri minute kasnije veliku grešku u gostujućoj obrani koristi Jure Ivančić i trese mrežu za novo vodstvo Mladosti. Na samom kraju susreta konačan rezultat 3:1 postavio je Martin Buzuk.

Podjela bodova viđena je u Pleternici gdje su nogometaši domaće Slavije i Belišća odigrali miroljubivu utakmicu, u kojoj na kraju nije bilo pobjednika. Domaćini su bolje ušli u susret i u 12. minuti došli u vodstvo zahvaljujući Mateju Pehardi. Igrala se 35. minuta utakmice kada je glavni sudac Nenad Vargović dosudio kazneni udarac za goste, a siguran realizator za 1:1 bio je Zoran Ratković. Do kraja susreta obje su momčadi imale prilike, ali se rezultat više nije mijenjao.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Ivankovu gdje su se nogometaši Bedema porazom oprostili od domaćih navijača za ovu sezonu, bolji od njih su bili igrači Osijeka. Igrala se treća minuta kada je glavni sudac utakmice Filip Hirš dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:0 bio je Josip Raić Sudar. Samo sedam minuta kasnije gosti izjednačili preko Mihaela Pongračića, a isti je igrač u 34. minuti doveo Osječane u vodstvo 1:2. Do kraja susreta obje su momčadi imale nekoliko prigoda za postizanje zgoditka, ali se mreže više nisu tresle.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Čepina koji su na gostovanju u Bijelom Brdu savladali domaći BSK i tako sezonu završili na visokom šestom mjestu. U utakmici s jako malo prilika, presudila je jedna neopreznost u domaćoj obrani koju su gosti iskoristili. Igrala se 63. minuta utakmice kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Luka Agatić.

Do 17. prvenstvene pobjede stigli su igrači Međimurja koji su na domaćem terenu porazili Croatiju iz Đakova. Mreže su mirovale sve do 50. minute kada je Mario Munivrana doveo domaćine u prednost, a samo minutu kasnije Filip Škvorc udvostručio je vodstvo Međimurja na 2:0. Tračak nade gostiju u pozitivan rezultat vratio je Mateo Barukčić zgoditkom u 63. minuti za 2:1. Konačan rezultat utakmice 3:1 postavio je svojim drugim golom Filip Škvorc u 81. minuti.

Ljepotica kola odigrana je u Požegi gdje su gledatelji mogli vidjeti čak devet pogodaka u slavlju Slavonije nad Koprivnicom 5:4. U vrlo efikasnoj utakmici prvo ime susreta bio je gostujući napadač Kruno Jambrušić koji je postigao sva četiri zgoditka Koprivnice. Kod domaćina dvostruki strijelac bio je Matias Šulc dok su mrežu gostujućeg vratara Karla Slukića tresli još Mislav Včelik, Mato Marčetić i Marko Grbeš.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Oriovcu gdje su nogometaši domaćeg Oriolika i Bjelovara odigrali miroljubivo bez pobjednika. U vrlo izjednačenom dvoboju obje su momčadi imale nekoliko prigoda za postizanje zgoditka, ali se mreže nisu tresle, pa je samim time konačna podjela bodova najrealniji ishod na susretu.