Novo Vrijeme pregazilo Splićane i došlo na korak do titule prvaka

Branimir Korać • subota, 09.06.2018.

Malonogometaši Novog Vremena došli su na korak do naslova prvaka Hrvatske. U finalnoj seriji protiv Split Tommyja poveli su s 2-1, a imaju još jednu utakmicu na svom parketu...

Nakon što je Split slavio s visokih 5:1 u prvom susretu finala doigravanja, malo tko je mogao vjerovati da će Novo Vrijeme uzvratiti baš tako žestoko. Prvo su Makarani slavili s 5:2 u drugoj utakmici u Splitu da bi u trećoj na svom parketu odnijelu pobjedu 6:2.

Znali su Splićani da ih u Makarskoj čeka vrlo težak posao i za to su se pripremili, ali ne dovoljno. Drugo poluvrijeme domaćin je odigrao na iznimno visokoj razini i na kraju je zasluženo slavio sa 6:2.

Prvo poluvrijeme zaključeno je pogotkom Duje Bajrušovića u zadnjoj minuti što je donijelo rezultat 2:2 na odmoru. Sjajni Bajrušović isto tako je krenuo u drugi dio i već u prvoj minuti zabio za preokret Novog Vremena i vodstvo 3:2.

Ključan pogodak sredinom drugog dijela postigao je Vlado Andrijašević, odvelo je to Novo Vrijeme do prednosti 4:2 nakon čega Split vadi vratara i igra s igračem-vratarom.

Nije to pomoglo gostima, čak štoviše, primili su još dva gola i to preko vratara Jakše Hercega i Igora Osredkara u posljednjim minutama dvoboja.

Inače, prva dva pogotka za domaćina postigli su Lucas i Bajrušović dok su za Split Tommy zabijali Ćorluka i Novak.

U nedjelju bi prvenstvo moglo biti gotovo i to ako Novo Vrijeme ponovno u Makarskoj upiše pobjedu, u protivnom odluka će pasti sljedeći tjedan na Gripama.