Marjan Kreševac • nedjelja, 10.06.2018.

Nakon što su oba polufinalna susreta doigravanja u Serie B završena rezultatom 1:1 u uzvratnim susretima su Palermo pobjedom i Frosinone zahvaljujući boljem plasmanu u regularnom dijelu nakon još jednog remija 1:1 izborili nastup u finalu doigravanja...

Trupe Pippa Inzaghija nakon neriješenog rezultata na Stadio Penzu morale su tražiti pobjedu protiv Palerma jer jedino u tom scenariju mogle su vidjeti finale doigravanja za ulazak u Serie A. Da im to neće biti nimalo lagan zadatak postalo im je jasno već u petoj minuti susreta nakon što je Palermo došao u vodstvo na pomalo bizaran način.

Pokušaj udarca Rispolija pretvorio se u odličnu asistenciju za Aleksandra Trajkovskog čiji je pokušaj blokiran, ali samo toliko da se odbije od Maurizija Domizzija u vlastitu mrežu. Alberto Pomini uspio je netom nakon vodstva Palerma ukrotiti impresivni volej Marca Pinata i tako spriječiti brzi povratak Venezije u život.

Veteran na domaćim vratima briljirao je tijekom cijelog susreta zaustavivši niz teških udaraca i svakako je jedan od najzaslužnijih za prolazak svoje momčadi u finale. Ne bi bilo pošteno ne spomenuti i njegovog kolegu na drugoj strani Emila Audera koji je na samom kraju susreta u 89. minuti La Gumini obranio kazneni udarac.

U drugom susretu između Frosinonea i Cittadelle mreže su mirovale u prvih 45 minuta da bi samo dvije minute nakon povratka iz svlačionice domaći stigli do vodstva zahvaljujući pogotku Mirka Gorija. Sve je izgledalo idilično Frosinone i kako je vrijeme odmicalo navijači su već polagano započinjali svoje slavlje, ali malo ih je utišao Cristian Kouame koji je nakon prekida u 75. minuti zabio za izjednačenje.

Do kraja regularnih 90 minuta rezultat se nije mijenjao, promijenilo se samo brojevno stanje igrača na terenu budući da je Marco Varnier u drugoj minuti sudačke nadoknade zaradio drugi, a samim time i isključujući karton. Iako su gosti dali sve od sebe nisu uspjeli još jednom zatresti mrežu i zbog činjenice što je Frosinone bio bolje plasiran u regularnom dijelu sezone otišao je u finale na megdan Palermu.