Novo Vrijeme slavi svoj prvi naslov prvaka Hrvatske, Splitu nije pomogla ni promjena trenera

Branimir Korać • ponedjeljak, 11.06.2018.

Novo Vrijeme Apfel novi je prvak Hrvatske u futsalu. U finalnoj seriji s 3-1 je bio bolji od favoriziranog Split Tommyja kojem nije pomogla niti smjena trenera uoči četvrte utakmice....

Teško je shvatiti što se Splitu dogodilo nakon prve utakmice finalne serije i glatke pobjede protiv Novog Vremena. Istina, Makarani su se jako podigli, nastavak serije odigrali na izrazito visokoj razini, ali niti Split nije bio s igrom tamo gdje se očekivao, posebno u drugoj i trećoj utakmici.

Nakon ta dva teška poraza, od kojih jedan u Splitu, u upravi splitskog prvoligaša odlučili su otpustiti trenera Victora Acostu kako bi stvorili šok kod igrača, ali nije pomoglo. Bio je Split bolji u četvrtoj utakmici nego u drugoj i trećoj, međutim, Makarani su uzeli titulu.

Na prvi pogodak u četvrtoj utakmici čekalo se do 24. minute kada Fideršek zabija za vodstvo gostiju. No četiri minute kasnije Novo Vrijeme se vraća i poravnava, a strijelac je bio Duje Bajrušović.

Do kraja regularnog dijela rezultat se više nije mijenjao i otišlo se u produžetke. Tamo je domaćin bio bolji i na kraju slavio s 5:2.

Musinov i Bajrušović u prve četiri minute produžetka donijeli su Novom Vremenu vodstvo 3:1 da bi Luka Perić smanjio u 46. minuti.

Krenuli su gosti na sve ili ništa, Fideršek je preuzeo ulogu igrača-vratara, no Novo Vrijeme je ipak znalo kazniti pogreške i u 49. minuti preko Osredkara te posljednjoj minuti preko Musinova stiglo je do visoke pobjede.

Ovo je Novom Vremenu prva titula prvaka, a Split Tommy četvrtu godinu zaredom gubi u finalu. Nakon što je tri puta bolji bio Nacional, sada je uspješnije bilo Novo Vrijeme. Novo Vrijeme je svoje jedino dosadašnje finale odigralo 2014. godine i izgubilo od Alumnusa.