Olympiakos izborio petu utakmicu u borbi za prvaka Grčke

Petar Jenjić • četvrtak, 14.06.2018.

U finalu grčkog košarkaškog prvenstva gledat ćemo petu utakmicu. Olympiakos je na domaćem terenu uspio doći do pobjede 91:76 i doći do poravnanja u seriji na 2-2...

Košarkaši Olympiakosa nakon dva uzastopna poraza uspjeli su doći do pobjede i izboriti petu utakmicu finala protiv najvećeg rivala Panathinaikosa. Na domaćem terenu stigli su do pobjede rezultatom 92:76.

Nijednom tijekom četvrte finalne utakmice domaćin se nije našao u zaostatku, a nakon prvih 20 minuta imao je 12 koševa viška, bilo je 48:36.

Iako je početkom nastavka imao i najvećih 14 razlike (50:36), Panathinaikos se uspijeva vratiti i doći na samo dva koša minusa (57:55). Na samom otvaranju posljednje četvrtine Olympiakos je imao četiri koša viška (71:67) nakon čega je uslijedila velika serija 15:4 od koje se gostujuća momčad do kraja nije uspjela oporaviti.

Olympiakos je do pobjede predvodio Jamel McLean s 20 poena, Brian Roberts dodao je 16 koševa, a Georgios Printezis 13 poena. Mike James s 20 poena i Matt Lojeski sa 16 koševa bili su najbolji kod Panathinaikosa.