SP 2018., skupina A, 2. kolo, 20.06.2018, 17:00 h, Rostov, Rostov Arena
Suci: Clement Turpin (Francuska), Nicolas Danos (Francuska), Cyril Gringore (Francuska)
Luis Suarez 23'
1:0(1:0) Saudijska Arabija
Saudijska Arabija

Petar Jenjić • srijeda, 20.06.2018.

Nogometaši Urugvaja matematički su osigurali plasman u drugi krug natjecnaja, a u drugoj utakmici skupine A pogotkom Luisa Suareza svladali su momčad Saudijske Arabije koja se tako oprostila od eventualnog prolaska skupine...

Diego Laxalt
59'
14
Lucas Torreira
59'
8
Nahitan Nandez
82'
Housain Al-Mogahwi
44'
12
Mohamed Kanno
75'
10
Mohammad Al-Sahlawi
78'
Juan Antonio Pizzi

Dva pogotka i dvije pobjede - učinak je Urugvaja nakon dvije utakmice na Svjetskom prvenstvu. Dvostruki svjetski prvaci svladali su Saudijsku Arabiju s minimalnih 1:0, a junak pobjede bio je Luis Suarez koji se tako iskupio za loš nastup u prvoj utakmici protiv Egipta.

Slika 2 od 2.

Ovim susretom riješeno je tko će proći u osminu finala. Rusija i Urugvaj na nedostižnih su šest bodova te će u posljednjem kolu odlučivati o prvom mjestu. S druge strane, Egipat i Saudijska Arabija igrat će za izbjegavanje posljednje pozicije.

Krenulo je vrlo izjednačeno s obje strane terena, a Urugvajci su blagu inicijativu prepustili Saudijcima. Nakon nekoliko ne baš dobrih pokušaja, Urugvaj je došao do vodstva u 23. minuti. Slabo je nakon kornera reagirao Mohammed Al-Owais koji je krivo procijenio let lopte. Ubačaj je stigao do Luisa Suareza koji se tako upisao u strijelce u svom 100. nastupu za nacionalnu selekciju.

Slika 1 od 1.

Odmah u sljedećem napadu prvi je puta ozbiljno zaprijetila i Saudijska Arabija preko Hattana Bahebrija, ali Fernando Muslera brani njegov pokušaj. Sve do kraja poluvremena nije bilo značajnijih prilika, Urugvaj je ostavljao dosta prostora Saudijcima koji nisu uspijevali stvoriti ozbiljniju šansu.

Prvu priliku u nastavku imali su Urugvajci nakon šest minuta igre, pucao je Suarez iz slobodnog udarca, ali saudijski vratar odlično je obranio. Pokušao je Urugvaj i u 68. minuti, ponovno iz prekida, ali Martin Caceres pucao je glavom visoko preko gola.

Najbolju priliku za zaključivanje utakmice imao je četiri minute prije kraja, Edinson Cavani našao se sam pred protivničkim vratarom, ali pucao je ravno u njega. Saudijska Arabija uspjela se još jednom obraniti, ali do pogotka nije uspjela doći tako da se rezultat do kraja nije promijenio.