SP 2018., skupina E, 2. kolo, 22.06.2018, 14:00 h, St. Peterburg, St. Peterburg Arena
Suci: Bjorn Kuipers (Nizozemska), Sander van Roekel (Nizozemska), Erwin Zeinstra (Nizozemska)

Petar Jenjić • petak, 22.06.2018.

Nogometaši Brazila namučili su se protiv Kostarike, ali su uspjeli doći do pobjede 2:0. Kostarikansku obranu predvođenu Keylorom Navasom Selecao je razbio u prvoj minuti sudačke nadoknade pogotkom Coutinha, a pobjedu je potvrdio Neymar...

Douglas Costa
46'
20
Roberto Firmino
68'
17
Fernandinho
90'+3'
Christian Bolanos
54'
15
Francisco Calvo
75'
17
Yeltsin Tejeda
83'
Oscar Ramirez

Brazil je tražio sva tri boda protiv Kostarike koja nije impresionirala u prvoj utakmici protiv Srbije. Ipak, Kostarikanci su u današnjoj utakmici odigranoj u Sankt Peterburgu pružili kudikamo bolji otpor, ali do samog kraja nisu uspjeli izdržati.

Selecao je u konačnici stigao do pobjede 2:0, ali oba pogotka postigao je u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena. Prvo je zabio Coutinho, a pobjedu je potvrdio Neymar.

Slika 1 od 1.

Nije bilo prevelikih prilika u prvih desetak minuta utakmice, a prvu ozbiljniju imala je Kostarika kada je Johan Venegas prošao po desnoj strani i vratio loptu u sredinu kaznenog prostora gdje se našao Celso Borges koji je pucao pored gola. Postigli su Brazilci pogodak u 26. minuti preko Gabriela Jesusa, ali poništen je zbog zaleđa.

U nastavku prvog poluvremena Brazilci su bili sve češće pred golom Keylora Navasa, ali sami pokušaju prema golu nisu bili toliko precizni. Najbolji se pokazao onaj Marcelov u 45. minuti koji je vratar Real Madrida lakoćom obranio.

Slika 2 od 2.

Opasno su živjeli Kostarikanci na otvaranju drugog poluvremena. U uvodnih pet minuta napravili su više nego u cijelom prvom dijelu. Prvo je Neymarov pokušaj u petercu uspio zaustaviti Navas, da bi u 50. minuti Gabriel Jesus pucao glavom i pogodio gredu, nakon toga udarac je okušao Coutinho, ali ponovno brani vratar Kostarike.

U sljedećih desetak minuta imali su Brazilci još nekoliko pokušaja, ponovno je pucao Neymar, zatim i Coutinho, ali dalje od Navasa lopta nije otišla. 72. minuta donijela je novu šansu igrača PSG-a koji je krasno pucao s ruba kaznenog prostora, međutim, lopta je prohujala malo pored stative.

Šest minuta kasnije Neymar je pao u kaznenom prostoru, a Kuipers dosudio najstrožu kaznu. Ipak, Nizozemac se odlučio na pregledavanje snimke nakon čega je promijenio odluku. Pokušavali su Brazilci i dalje, ali sve do sudačke nadoknade nije bilo promjene rezultata. Krasnu akciju zaključio je Coutinho, a pobjedu Brazila nekoliko minuta kasnije potvrdio je Neymar.