Vodeni sportovi

Hrvatska slavila protiv Australije i osvojila peto mjesto u Svjetskoj ligi

Jan Šneler • subota, 23.06.2018.

U posljednjem susretu na završnom turniru Svjetske lige, Hrvatska je u Budimpešti pobijedila Australiju i osvojila peto mjesto...

Nakon pobjede u jučerašnjem susretu protiv SAD-a, Hrvatska je uspješno zaključila nastup na završnom turniru Svjetske lige koji se održava u Budimpešti. U susretu za peto mjesto, Hrvatska je bez većih problema slavila protiv Australije.

Pobjeda Hrvatske niti jednog trena nije bila upitna, a vodstvo od jedan razlike s poluvremena, hrvatski vaterpolisti povećali su boljom igrom u trećoj četvrtini. Do kraja susreta nije bilo većih promjena te je Hrvatska slavila rezultatom 10:8.

Veću pobjedu hrvatske vrste spriječio je sjajni australski vratar Anthony Hrysanthos koji je upisao 10 obrana. Kod Hrvatske su najbolji bili Loren Fatović, Hrvoje Benić i Ivan Krapić s dva pogotka, dok su po jedan postigli Lovre Miloš, Ivan Buljubašić, Andrija Bašić i Ante Vukičević. U momčadi Australije koju vodi Elvis Fatović, po dva pogotka postigli su Aidan Roach i Aaron Younger.