Ostali sportovi

Odbojkašice svladale Portugal i ušle u polufinale Mediteranskih igara

Jan Šneler • četvrtak, 28.06.2018.

Iako protivnik nije bio bezazlen, hrvatske odbojkašice sigurno su odradile četvrtfinalni meč protiv Portugala te se plasirale u polufinale Mediteranskih igara...

Hrvatske odbojkašice ponovno su u polufinalu Mediteranskih igara. Nakon što su na prošlim Igrama u Mersinu osvojile treće mjesto, odbojkašice se nadaju kako će u Tarragoni napraviti i korak više. U susretu protiv Portugala, Hrvatska se pokazala kao bolji protivnik i zasluženo slavila s 3:1 u setovima.

Iako se Portugal pokazao kao prilično tvrd orah, Hrvatska je uspješno dobila prvi set rezultatom 26:24. U drugom setu, hrvatske odbojkašice nisu uspjele nastaviti s dobrim igrama te je Portugal prilično lako, s 25:16 došao do izjednačenja u setovima. Nakon prilično dugog i napetog trećeg dijela meča, Hrvatska ipak uspijeva vratiti prednost i doći u puno bolju poziciju.

Konačno, kvalitetnijom i koncentriranijom igrom, Hrvatska je vrlo brzo uspostavila kontrolu u četvrtom setu i mirno s 25:20 privela meč kraju.

U polufinalnom ogledu, Hrvatska će igrati protiv boljih iz ogleda Turske i Italije.