SP 2018., završnica, Osmina finala, 30.06.2018, 20:00 h, Stadion Fišt, Soči
Suci: RAMOS Cesar, TORRENTERA Marvin, HERNANDEZ Miguel (svi MEX), MARRUFO Jair (USA)
2:1(1:0) Portugal
Pepe 55'
Portugal

Petar Jenjić • subota, 30.06.2018.

Na krilima sjajnog Edinsona Cavanija Urugvaj je na stadionu Fišt u Sočiju s 2:1 bio bolji od aktualnih europskih prvaka Portugalaca...

Cristian Rodriguez
63'
11
Cristhian Stuani
74'
5
Carlos Sanchez Arcosa
81'
Ricardo Quaresma
65'
9
Andre Silva
74'

Manuel Fernandes
84'
Fernando Santos
Slika 1 od 1.

Odlična utakmica u Sočiju otišla je na stranu Urugvaja koji je s 2:1 bio bolji od aktualnog europskog prvaka Portugala. Nakon ovakvog dvoboja nema dvojbe tko je prvo ime susreta - Edinson Cavani dva je puta pospremio loptu u gol, teško je odlučiti koji je bio ljepši.

Ipak, problem bi Urugvajcima mogla stvoriti ozljeda upravo Cavanija koji je igru morao napustiti 20 minuta prije kraja. Ovako dobar, kompaktan i taktički odlično pripremljen Urugvaj bit će težak protivnik svakoj reprezentaciji.

Slika 3 od 3.

U visokom ritmu krenula je večerašnja utakmica s obje strane, a već u sedmoj minuti vidjeli smo pogodak. Osovina Suarez - Cavani odradila je besprijekorno akciju. Suarez je ubacio, a napadač PSG-a glavom pospremio loptu iza nemoćnog Ruija Patricija. Bila je ovo Suarezova 12. asistencija Edija Cavanija, Cavanijev ukupno 44. gol za Urugvaj.

Asistent za pogodak u 22. je minuti okušao udarac iz slobodnog udarca, no obranio je portugalski vratar. Prevelikih prilika u nastavku prvog poluvremena nije bilo, Urugvaj je taktički jako dobro stajao protiv, barem u prvih 45 minuta, inferiornog Portugala koji nije uspijevao doći do prave prilike za pogodak.

Deset minuta po ulasku u drugo poluvrijeme Portugal je došao do poravnanja. Sjajan ubačaj Raphaela Guerrera stigao je točno na Pepea koji glavom matira Fernanda Musleru. Prvi je to pogodak koji je Urugvaj primio na ovom Svjetskom prvenstvu.

Slika 2 od 2.

Nisu ostali dužni Urugvajci koji već u 62. minuti dolaze do novog pogotka, a ponovno je u glavnoj ulozi bio Cavani. Napadač je dobio loptu na rubu kaznenog prostora i prekrasno plasiranim udarcem neobranjivo pogodio portugalsku mrežu.

Odličnu priliku imao je Bernardo Silva u 70. minuti nakon što je uspio izvući loptu koju urugvajski vratar nije najbolje zahvatio. Pucao je s 15 metara, na prazan gol, ali nije pogodio okvir. Već u sljedećoj minuti veliki problem za Cavanija koji je napustio igru zbog ozljede.

Vrtio se Portugal u posljednjih dvadesetak minuta oko gola Urugvaja, u samoj završnici u protivnički kazneni prostor stigao je i Rui Patricio, ali promjene rezultata nije bilo.