Branimir Korać • srijeda, 04.07.2018.

Slovenski prvoligaš Triglav iz Kranja bio je novi protivnik Dinama na pripremama u Sloveniji, a Modri su upisali visoku pobjedu...

Dan nakon što je napunio mrežu Austrije iz Klagenfurta, Dinamo je bio bolji i od Triglava iz Kranja kojeg je svladao s 4:0. Modri su ovaj put pružili priliku uglavnom onim igračima koji su preskočili jučerašnji dvoboj i samo se pokazalo kako imaju vrlo širok kadar te su ponovno glatko slavili.

Ovaj put postigli su dva pogotka manje nego protiv Austrijanaca, ali ponovno je bilo dosta pozitivnih stvari u igri i Nenad Bjelica može biti zadovoljan kako njegova momčad odrađuje ove pripreme i napreduje.

Od početka su Modri kontrolirali susret i stvarali prilike, a do vodstva su došli već u sedmoj minuti. Fiolić je bio u ulozi asistenta, proigrao je pred golom Šituma koji lakoćom zabija iz blizine.

Nastavilo se s boljom igrom Dinama koji je dva puta prijetio preko Oršića, a do drugog gola došao je sredinom prvog poluvremena. Fiolić je ovaj put bio strijelac i to odličnim udarcem s više od 20 metara.

Očito je da Bjelica traži od igrača da koriste dobar šut izvana jer su i u jučerašnjem susretu protiv Austrije na sličan način prijetili i zabijali.

Odmah na početku drugog dijela Dinamo je stigao do još dva gola. Prvo je Dani Olmo sjajnim udarcem povisio na 3:0, a točku na i stavio je Mario Budimir nakon asistencije sve boljeg Olma.

Pred Dinamom je još jedna pripremna utakmica u Sloveniji i to u subotu protiv Cracovije, a nakon tog susreta Modri se vraćaju u Zagreb. Do kraja priprema očekuju ih još dvije pripremne utakmice i to protiv Varaždina i Sesveta.

Dinamo: Šemper - Stojanović (od 59. Moharrami), Lešković (od 59. Theophile), Perić, Lecjaks - Gojak (od 65. Majer) - Šitum, Fiolić, Olmo, Oršić - Budimir (od 59. Menalo).