Branimir Korać • petak, 13.07.2018.

Jaku provjeru odradili su Ajax i Anderlecht, a Belgijci su bili uspješniji i upisali pobjedu. Posebno se istaknuo Ivan Santini koji je dva puta slao loptu u mrežu...

Ivan Santini predstavljen je kao veliko pojačanje Anderlechta, a taj status potvrdio je u prijateljskom dvoboju protiv Ajaxa u sklopu priprema za novu sezonu. Anderlecht je odnio pobjedu 3:1, a u njoj je upravo Santini igrao ključnu ulogu.

Osim Santinija u prvih 11 Anderlechta našao se i Hrvoje Milić pa je sastav iz Bruxellesa na hrvatski pogon srušio Ajax.

Santini je u 17. minuti doveo Anderlecht u vodstvo, Andre Onana obranio je prvi pokušaj, ali Santini je bio na odbijancu i zabio za vodstvo.

Tri minute kasnije Ajax je izjednačio preko Neresa, ali odmah na početku drugog dijela Dimata iz kaznenog udarca još jednom vraća Anderlecht u vodstvo.

Točku na i svojim drugim golom stavio je Santini, u 65. minuti lijepim udarcem petom pogodio je za konačnih 3:1.

Rije tijekom dana ova dva kluba odigrala su još jednu prijateljsku utakmicu i to njihove mlade momčadi, a Anderlecht je i tu slavio i to s 5:3.

• Chestbrah14.07.2018. u 13:31
    I onda jedan Nikola Kalinic svojim debiliziranjem uzme mjesto ovakvom decku na SP-u, steta.