Blijeda igra Dinama i samo remi protiv Sesveta

Dario Dodić • srijeda, 18.07.2018.

Nogometaši Dinama odigrali su pretposljednju pripremnu utakmicu pred početak nove sezone. Na Maksimiru su ugostili drugoligaša Sesvete i odigrali blijedih 0:0...

DINAMO - SESVETE 0:0 (0:0)

Stadion Maksimir, Zagreb, 18.07.2018.
Suci: Matej Horvat, Dario Kolarević, Milan Varivoda.

Dinamo: Zagorac - Stojanović, Dilaver (od 64. Rrahmani), Lešković, Leovac - Ademi (od 64. Knežević) - Šitum (od 64. Menalo), Fiolić (od 46. Gojak), Olmo (od 64. Majer), Oršić (od 64. Marin) - Budimir. Trener: Nenad Bjelica.

Sesvete: Sušak - Jelić, Tarle, Mikulić, Drmić - Darojković, Čosić, Jovićević, Sunagić, Markota, Hugo. (Još su igrali: Mikulić, Cetina, Dodig, Joković, Topuzović, Daniel, Juan, Dago, Vranjković, Stanković, Vasilj). Trener: Dino Babić.

Žuti kartoni: Joković (56.), Lešković (60.), Daniel (90.)

Malo je reći da Dinamo nije impresionirao u prijateljskom ogledu protiv Sesveta. Iako je, očekivano, momčad Nenada Bjelice dominirala protiv drugoligaša, Modri su odigrali prilično slabo, za zaborav.

S obzirom na to da ih za manje od tjedan dana čeka utakmica pretkola Lige prvaka protiv izraelskog Hapoela Beer Sheve, pred Bjelicom su pune ruke posla.

Dominirao je Dinamo praktički od prve do posljednje minute, Sesvećani su se fokusirali na obranu i kontre i to prilično dobro radili. Imao je Dinamo dvije solidne prilike na startu dvoboja, oba je puta u prilici bio Dani Olmo, ali nije uspio matirati vratara Suška.

U desetoj je minuti nakon ubačaja s desne strane glavom zatresao gredu. Dvije minute kasnije proigrao ga je Stojanović po travi, Španjolac šalje loptu kraj desne vratnice.

Bilo je to sve vrijedno spomena u prvom dijelu, Sesvete su bile organizirane, disciplinirane u obrani, na odmor se otišlo bez pogodaka.

Odmah na poluvremenu je Bjelica u svlačionici ostavio slabog Fiolića, ubacio je Gojaka. U 47. je minuti dobru prigodu imao Ademi, ali glavom šalje loptu kraj gola.

Sjajnu je prigodu imao Lešković desetak minuta kasnije, ali obranio je to vratar Sesveta.

Blizu su gola bili Modri u 74. minuti, lijepo je iz slobodnog udarca gađao Gojak, no pogađa gredu. Najbolju priliku na utakmici ipak su imali Sesvećani. U 79. minuti su razvili brzu kontru, išli su Vasilj i Dago na jednog Dinamovog igrača, na kraju Dagov udarac brani Zagorac.

Dinamo pred kvalifikacije za Ligu prvaka ima još jednu provjeru, u petak gostuje kod NK Varaždina.