Vodeni sportovi

U samoj završnici Španjolska prošla u finale, Italiji preostaje borba s Hrvatskom za broncu

Jan Šneler • četvrtak, 26.07.2018.

Završetkom drugog polufinala između domaćina Španjolske i Italije poznata su oba finalista na Europskom prvenstvu u vaterpolu...

Nakon što je Srbija pobjedom nad Hrvatskom (9:7) prošla u finale Europskog prvenstva u vaterpolu koje se održava u Barceloni, nešto kasnije isto je potvrdila i Španjolska. Nakon velike borbe, Španjolci su uspjeli svladati Talijane i proći u finale nakon dugih 27 godina.

Početak susreta obilježile su vrlo dobre obrane i vratari te je golova bilo na kapaljku. Tek po jedan sa svake strane i miroljubivih 1:1 na kraju prve četvrtine. U nastavku susreta Španjolci ipak ulaze puno bolje i fantastičnom serijom 3:0 odlaze na velikih 4:1 dvije minute do poluvremena.

Na njihovu žalost tu negdje su i stali jer je Italija uspjela u posljednjih 90 sekundi doći do smanjenja zaostatka. Na odmor se otišlo s 4:3 za domaćina. Kako su Španjolci ušli bolje u drugu, tako su Talijani bili puno kvalitetniji u trećoj četvrtini. Preko Gonzala Echeniquea su prvo izjednačili, a onda je i Francesco Di Fulvio doveo Italiju u vodstvo 4:5.

Nije Talijanima smetao niti veliki broj isključenja, pa čak i situacija u kojoj su desetak sekundi igrali i s dva igrača manje. Španjolci su uspjeli na kratko izjednačiti da bi Di Fulvio u samoj završnici doveo ponovno Talijane u vodstvo 5:6. Kada je isti igrač početkom posljednje dionice meča doveo Italiju do dva gola prednosti, činilo se kako se utakmica prelama.

Na njihovu nesreću, Španjolska je postajala sve konkretnija i bolja, a oni sve lošiji i lošiji. Do kraja susreta četiri puta nisu uspjeli iskoristiti igrača više, dok je Španjolska bila neumoljiva. Minutu prije kraja Francisco Fernandez Miranda je ponovno doveo Španjolsku u vodstvo 8:7 i najavio težak poraz Italije. Bila je prilika pola minute do kraja kada su Talijani imali igrača više i napad, no rezultat se nije mijenjao i domaćin ide u svoje prvo finale Europskog prvenstva nakon dugih 27 godina.

Kod Španjolaca, najbolji su bili Roger Compte Tahull i Blai Mallarach Guell s dva pogotka, dok je kod Talijana Di Fulvio puno promašivao, ali i postigao tri pogotka. U finalu Španjolsku već čekaju Srbi, dok će Italija u borbi za brončano odličje igrati protiv Hrvatske.

• narada10827.07.2018. u 08:33
    odlicna utakmica, prava promidzba, nesto sto se ocekivalo od onog prvog polufinala, samo sto nasi nisu bili na razini zadatka